Dvasinis kapitalas referatas


Įvadas. Dvasinio kapitalo samprata mokslinėje literatūroje. Dvasinis kapitalas pridėtinės vertės kūrimo procese. Dvasinio kapitalo matavimas kokybiniais parametrais. Dvasinio kapitalo matavimas kiekybiniais parametrais. Išvados. Literatūros šaltiniai.

Dvasinis kapitalas formuoja asmenybę, kuri tobulindama savo žmogiškąjį bei intelektinį kapitalą, kuria socialinį kapitalą.

Darbo tikslas- pateikti dvasinio kapitalo mokslinę sampratą, kiekybiškai ir kokybiškai įvertinti dvasinį kapitalą, aprašyti šios rūšies kapitalą pridėtinės vertės kūrimo procese.

Geriausiai pažįstamas materialusis kapitalas, kuris asocijuojasi su pinigais, jo siekiama racionaliąja išmintimi.

A. Maslow tvirtina, jog religiją nebūtinai reikia sieti su bažnyčios veikla. Pasaulį sukūrė Dievas ar tiesiog būtis, kuriai turime būti dėkingi už visą, kas yra aplink mūsų. Esame įpareigoti rūpintis ne tik savimi, bet ir kitais, aplinka, jei norime toliau džiaugtis Pasaulio teikiamomis gerybėmis. Turime suvokti, kad nėra nieko amžino, mes patys neamžini, kad materialaus turto kaupimas suteiks trumpąją džiaugsmo akimirką, tačiau neužpildys sielos.

Dvasinis kapitalas pridėtinės vertės kūrimo procese

Kiekvienas vadova turi suprasti ir įvertinti dvasinio kapitalo svarbą pridėtinės vertės kūrimo procese. Tai paskatina verslo produktyvumą, taip pat rečiau tenka atleisti ir priimti darbuotojus, galima pasiekti didesnio klientų pasitikėjimo. Mūsų dienomis verslininkai skubiai priima sprendimus, neplanuoja ateities, jiems rūpi pasidaryti kuo greičiau ir kuo daugiau pinigų, nuo ko kenčia verslas. Dvasinis kapitalas parodo , kuo tiki organizacija, dėl ko ji egzistuoja, ko siekia.

Kaip jau buvo minėta, didžiausias žmonių rūpestis-pinigai, iš kur jų gauti ir kuo daugiau turėti. Mes netenkame žmogiškų vertybių, kurios yra mūsų gyvenimo „variklis“. Visa tai veda į savęs naikinimą, nes ekonomika nebuvo kuriama remiantis dvasiniais klausimais.

  • Ekonomika Referatas
  • Microsoft Word 27 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 8 puslapiai (1291 žodžiai)
  • Jana
  • Dvasinis kapitalas referatas
    10 - 2 balsai (-ų)
Dvasinis kapitalas referatas. (2015 m. Lapkričio 30 d.). https://www.mokslobaze.lt/dvasinis-kapitalas-referatas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 21 d. 22:50
×