Dvd-rom įrenginio konstrukcija, veikimas ir gedimai


Dvd rom sandara. Dvd - rom veikimo principas.

Dvd-rom įrenginio konstrukcija, veikimas ir gedimai. Dvd įtaisai. Dvd įtaiso struktūra. Veikimo principas. Dvd diskai. Dvd diskų standartai. Dažnai pasitaikančios problemos ir jų šalinimas. Informaciniai šaltiniai.

Pirmiausia reikia išjungti kompiuterį, nuimti korpuso dangtį, atjungti maitinimo bei IDE laidus, atsukti varžtus ir išimti DVD-ROM

Į skylutę easnčią priekiniame skydelyje įkiškite ploną, kietą daiktą (ištiesinta sąvaržėlę)į ir suspauskite tol, kol stalčius išlys tiek, kad galima jį ištraukt

Štai taip turėtų atrodyti išardyto įrenginio apatinė ir viršutinė pusės

Mechaniniai gedimai sudaro apie 80% iš visų gedimų. Priežastys dėl kurių atsiranda mechaniniai gedimai:

Esant dideliam dulkių kiekiui įrenginio viduje dažnai sugenda stalčius, jis paspaudus mygtuką pradeda striginėti kol galiausiai išvis nebeišvažiuoja. Taip pat kartais diskas sukdamasis ima prašokinėti. Tokiu atveju reikia atidaryti viršutinį dangtelį ir išpūsti dulkes. Sutepti tirštu tepalu judančias dalis, krumpliaračius.

Jei sukdamasis diskas kliudo mechaninius elementus (transportavimo mechanizmą, lazerio linzę) reikia pažiūrėti ar jie neatsipalaidavo ir yra tvirtai pritvirtinti.

Jei įdėjus diską jis nesisuka, tai sugedo disko sukimo variklis ar jį valdanti mikroschema. Variklį galima patikrinti atjungus jį nuo schemos, ir padavus +5V maitinimą. Jei variklis nesisuka teks ji pakeisti.

Stalčius gali nevažinėti dėl variklio, arba dėl susidėvėjusių sliekinės pavaros elementų.

Jei įrenginys dirba nestabiliai, o informacija nuskaitoma su daugybe klaidų

Esant tokiam atvejui atsargiai nuvaloma linzė nuo dulkių, tai reikia daryti labai atsargiai, kad nepažeisti lazerio. Tam yra naudojama minkšta medžiaga. Jokiu būdų negalima naudoti aktyvių tirpiklių, nes dauguma fokusavimo linzių yra iš permatomos plastmasės ir tai gali sugadinti visą optinę sistemą.

Jei įrenginys mechaniškai tvarkingai dirba stalčius važinėja, idėjus diską – sukasi, o BIOS nesuranda prijungto įrenginio gali būti gedimas elektronikos plokštėje, pvz sugedo kontroleris .

  • Elektronika Referatas
  • Microsoft Word 451 KB
  • 2013 m.
  • 17 puslapių (2894 žodžiai)
  • Kolegija
  • Ernestas
  • Dvd-rom įrenginio konstrukcija, veikimas ir gedimai
    9 - 3 balsai (-ų)
Dvd-rom įrenginio konstrukcija, veikimas ir gedimai. (2013 m. Birželio 02 d.). https://www.mokslobaze.lt/dvd-rom-irenginio-konstrukcija-veikimas-ir-gedimai.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 23 d. 16:54
×