Dvejetainis 4 bitų sumatorius atemiklis


1 bito sumatorius. Dvejetainis sumatorius. Kas yra dvejetainis sumatorius. Stiprintuvo atemiklio signalai. Dvejetainis laikrodis schema. Multisim atemiklis. Dvejetainis 4 bitu sumatorius-atemiklis. Skaitmeninis sumatorius. Kas yra sumatorius. Dvejetainis sumatorius multisim.

Anotacija. Įvadas. Užduoties analizė. Sandaros schema. Elektros principinės schemos modeliavimas. Skaitiklis. Skaitiklis ir registrai. Skaitiklis-registrai-xor. Skaitiklis-registrai-xor-sumatorius-atėmiklis. Informacija apie integrinius grandynus. Skaitmeninis integrinis grandynas. Ls. Skaitmeninis integrinis grandynas. Ls. Skaitmeninis integrinis grandynas. Skaitmeninis integrinis grandynas. Elektros-principinė schema ir jos veikimo aprašymas. Išvados. Elementų sąrašas. Literatūros sąrašas.

Šiame kursiniame darbe projektuojamas dvejetainio sumatoriaus – atėmiklio schema. Darbe atlikta užduoties analizė, sudaryta projektuojamo prietaiso sandaros schema. Jos veikimas modeliuojamas “Multisim 8” programoje: modeliuojama atskiros pakopos (moduliai) ir galutinė pilna prietaiso schema. Indikacijos prietaisai vaizdžiai demonstruoja dvejetainio sumatoriaus – atėmiklio veikimą. Šiose programose suradau man reikalingus integrinius grandynus ir juos panaudojau schemos modeliavimui. Kursiniame projekte taip pat pateikiau sandaros schemą, bei priedus.

Šiais laikais, kuomet esame tiesiog apsupti įvairiausia elektronine aparatūra, susimąstę pastebime, jog visos Šios technikos negalėtume net įsivaizduoti be skaitmeninės elektronikos. Tai kompiuteriai, mobilūs telefonai, skaitmeniniai fotoaparatai, mp3 grotuvali ir dar begales kitų prietaisų. Ir visų jų pagrindas yra integriniai grandynai.

Skaitmeninių elementų taikymas įvairiausiuose schemose taip pat yra svarbus, nes reikia žinoti kokj grandyną galima jdeti į elektroninę schemą. Kurso metu nagrinėtos skaitmeninės schemos leido suprasti kaip vystėsi ir kaip vystosi mūsų technika.

Šiame kursiniame darbe mes modeliavome dvejetaini sumatorių-atėmiklį, naudodamiesi programa Multisim 8. Tai leidžia įsivaizduoti kokia vis dėlto sudėtinga yra šiuolaikine skaitmenine technika, nors ir būdama labai mažų gabaritų.

  • Elektronika Kursinis darbas
  • Microsoft Word 214 KB
  • 2012 m.
  • 16 puslapių (1347 žodžiai)
  • Universitetas
  • Archi
  • Dvejetainis 4 bitų sumatorius atemiklis
    10 - 3 balsai (-ų)
Dvejetainis 4 bitų sumatorius atemiklis. (2012 m. Balandžio 23 d.). https://www.mokslobaze.lt/dvejetainis-4-bitu-sumatorius-atemiklis.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 20 d. 21:43
×