Dviejų aukštų gyvenamojo namo projektas


Įvadas. Projektiniai sprendiniai. Pastato konstrukcinė schema. Pastato planinis sprendimas. Pamatai. Perdangos. Stogas. Laiptai. Sienos. Langai, durys. Grindys. Sąramos. Esminiai statinio reikalavimai. Išvados. Literatūros sąrašas.


Šio darbo tiklsas yra suprojektuoti dviejų aukštų tvirtą gyvenamajį pastatą. Ši tema yra labai svarbi daugybei žmonių, kurie svajoja turėti nuosavus namus. Prieš statant namą pirma reikia jį suprojektuoti, kas ir bus padaryta šiame darbe. Šitą darbą bus galima pritaikyti ir tolimesioje ateitį, kadangi tai puiki praktika.

Projektuojamas pastatas yra dviejų aukštų, jo forma yra sudaryta iš kvadrato ir stačiakampio. Plotas 112,7 m2. Pastatas skirtis 3-4 asmenų šeimai. Vieta, kur yra projektuojamas pastatas yra Utena.

Gruntas yra smėlingas. Gruntinio vandens horizontas apie 3 m. Augalinės žemės storis yra apie 0,45 m. Šis gruntas nebrinksta ir yra atsparus nuošliaužoms ir gruntiniam vandeniui. Jis atitinka keliamus reikalavimus, nes yra stiprus.

Pastato kontrukcinė sistema yra sieninė. Sieninė sistema – tai tokia sistema, kai pagrindines apkrovas atlaiko laikančios sienos. Projektuojamam pastatui bus daroma mūro plytų ir blokelių atitvarų vertikalioji konstrukcija. Laikančios išorinės sienos sumūrytos iš Arko blokelių, o vidinės laikančios sienos ir atitvarai yra iš plytų mūro. Horizontaliają konstrukciją sudaro perdangos, plokštės. Individualaus namo stogas yra dvišlaitis, tai jo konstrukcija bus sudaryta iš gegnių, skersinių tašelių, išilginiu grėbėstų, vertikalių grėbėstų kas yra sumontuota ant laikančiųjų sienų ant kurių yra uždėtas mūrlotas, kuri rekiasi į gegnes.

Namas yra stačiakampio ir kvadrato formos, dviejų aukštų. Ilgis 12,35 m, plotis 9,21 m, visas namo aukštis 12,235 m, pastato pirmo aukšto aukštis yra 2,9 m, antro aukšo aukštis 2,6 m. Atstumai tarp laikančiųjų sienų yra 3,96 m ir 3,82 m. Pastato konstrukcinė schema:

Projektuojamas gyvenamasis namas. Gyvenamojo namo patalpos planuojamos taip, kad būtų užtikrinta pakankama insoliacija.

Pastato pamatams buvo panaudoia juostiniai surenkami gelžbetoniniai blokai, jie yra įgilinti 1,5m į žemę. Pamatų blokai buvo išdėlioti dviem eilėm. Papėdės dedamos pirmoje blokų eilėje. Įšviso buvo panaudota tokie pamatų blokai ir papėdės:

Ant gelžbetoninio žiedo įrengtas horizontalios hidroizoliacijos sluoksnis iš ruberoido. Jis įrengtas tam, kad apsaugotų antžeminę sieną ir grindų sluoksnį nuo drėgmės. Pamatai ir cokolis yra apšiltinti 20 mm termoizoliacija Styrodur C, kuris yra įgilinta 1 m į žemę.

Namas yra dviejų aukštų, todėl turi būti įrengiami laiptai. Vidiniai laiptai yra . Šiame projekte yra ir išoriniai laiptai. Laiptų kontrukcija sudaryta iš dviejų laiptotakių, kurie yra iš 17 pakopų. Pakopos aukštis yra 0,17 m, plotis 0.328m. Laiptų turėklus sudaro mediniai horizontalūs ir vertikalūs elementai. Vertikalūs elementai sudėti kas vieną pakopą ir sujungti su horizontaliu elementu. Laiptų aukštis yra 2,9 m. Išoriniai laiptai yra betoniniai. Laiptų konstrukcija sudaryta iš vieno laiptotakio kurį sudaro 3 pakopos. Papokos aukštis yra 0,17 m, plotis 0,328 m.

  • Microsoft Word 368 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 21 puslapis (2633 žodžiai)
  • Kolegija
  • Lukas
  • Dviejų aukštų gyvenamojo namo projektas
    10 - 3 balsai (-ų)
Dviejų aukštų gyvenamojo namo projektas . (2018 m. Balandžio 15 d.). https://www.mokslobaze.lt/dvieju-aukstu-gyvenamojo-namo-projektas.html Peržiūrėta 2020 m. Liepos 05 d. 15:48
×
125 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo