Dviejų greičio laipsnių garo turbinos skaičiavimas


Inžinerijos kursinis darbas. Dviejų greičio laipsnių garo turbinos skaičiavimas. Šiluminės dalies skaičiavimas. Slėgio nuostoliai vožtuvuose. Disponuojamos adiabatinis entalpijų skirtumas. Garo srautas. Garo greičiai ir greičių kampai. Nuostoliai tūtose, darbo mentėse ir kreipratyje. Turbinos naudingumo koeficientai. Garo tekėjimo dalies matmenų skaičiavimas. Reaktyviosios energetinės turbinos veikimas. Paleidimas. Stabdymas. Reguliatoriaus veikimas. Brėžiniai.


Germondoro sklandžio cilindras kanalais sujungtas su sevomotoro cilindru. Kai sklandis yra vidurinėje padėtyje, jo stūmoklis uždaro kanalo angas, servomotoro stūmoklį, vožtuvas negali pajudėti. Šiuo atveju svirtis užima padėtį AB. Sumažėjus apkrovimui, veleno apsisukimų skaičius didėja reguliatoriaus svoriai kyla ir pakelia movą, svirtis užima padėtį CA. Pasisukant svirčiai, pakeliama sklandis, kuri atidaro alyvai kelią iš slėgio linijos į servomotoro cilindro viršutinę ertmę. Apatinė ertmė kanalais sujungiama su turbulentinio tepimo sistema(slėgis 0,5-1,0 bar). Spaudžiant alyvai, stūmokliais ir droselių vožtuvais nusileidžia ir sumažina garo tiekimą į turbiną. Leidžiantis stūmoklio kotui svirtis pasisuka apie tašką C, o sklandis leidžiasi žemyn, kol pasiekia vidutinę padėtį. Naujoji svirties padėtis CD atitinka mažesnio galingumo turbinos darbo režimą. Padidėjus turbinos apkrovimui, procesas vyksta analogiškai, tik atvirkščia tvarka. Dar reguliavimo sistemoje yra slėgio reguliatorius. Jam pakilus aukštyn ar nusileidus taip pat yra šiek tiek veikiama servomotoro reguliatoriaus svirtis.

  • Inžinerija Kursiniai darbai
  • 2014 m.
  • Gediminas
  • 21 puslapis (2529 žodžiai)
  • Universitetas
  • Inžinerijos kursiniai darbai
  • Microsoft Word 240 KB
  • Dviejų greičio laipsnių garo turbinos skaičiavimas
    10 - 2 balsai (-ų)
Dviejų greičio laipsnių garo turbinos skaičiavimas. (2014 m. Gegužės 14 d.). http://www.mokslobaze.lt/dvieju-greicio-laipsniu-garo-turbinos-skaiciavimas.html Peržiūrėta 2018 m. Sausio 23 d. 17:44