Dvipolio ir keturpolio dažninės charakteristikos


Rc grandines isejimo daznines charakteristikos. Dvipolio tranzistoriaus daznines charakteristikos. Keturpolio daznine charakteristika. Charakteristikos pavyzdys. Daznines charakteristikos rc. Kaip apskaiciuoti optrono iejimo varza. Pasyvinės elektronikos elementais vadinami.

Įvadas. Užduotis. Darbo tikslas: apskaičiuoti tiriamos grandinės – dvipolio ir keturpolio grandinės funkcijas, nubraižyti jų amplitudės ir fazės dažnines charakteristikas. Darbo eiga. Sudarome dvipolio schema. Sudarome keturpolio schema. Naudota literatūra.

Visos grandinės sudaromos iš aktyviųjų ( srovės, įtampos šaltinių) ir pasyviųjų ( r, l, c ) elemantų, todėl grandinių funkcijos priklauso nuo dažnio ir vargumento j(ł)= arctg (im f) / (re f) priklausomybė nuo dažnio vadinama fazės dažnine charakteristika.

Kompleksinės dažninės charakteristikos naudojamos tiriant grandinių stabilumą (t. Nustatant, ar grandinė savaime nesusižadins), pereinamuosius procesus ir kt.

Jei grandinė nagrinėjama dviejų išvadų požiūriu, grandinė vadinama dvipoliu. Dvipolis sudarytas iš tiesinių elementų, vadinamas tiesiniu, o kurio bent vienas elementas netiesinis – netiesiniu. Dvipolis, turintis vidinį energijos šaltinį, vadinamas aktyviniu, o neturintis – pasyviniu. Dvipolis, sudarytas iš reaktyvinių elementų, vadinamas reaktyviuoju, o kuriame yra ir varžos elementų – dvipoliu su nuostoliais.

Keturpoliais vadinamos elektrinės grandinės, nagrinėjamos keturių polių atžvilgiu. Atitinkamos polių poros vadinamos įėjimu ir išėjimu . Keturpolio, įjungto į sudėtingą grandinę, darbą nulemia keturių dydžių – įėjimo ir išėjimo įtampų ir srovių priklausomybės.

Grandinės įėjimo varža priklauso nuo dažnio. Todėl, jei grandinės įėjimo kontūre yra reaktyvių elementų (c,l), įėjimo varža tampa kompleksine ir žymima simboliu zin. Įėjimo varža rodo, kokią apkrovą signalo šaltiniui sudaro elektroninė grandinė. Todėl, projektuojant elektroninę aparatūrą, svarbu žinoti įvairių grandinių įėjimo varžą.

Pasinaudojant dažnuminėmis grandinių charakteristikomis, galima tyrinėti grandinių savybes, išsiaiškinti sinusinių virpesių su skirtingais dažnumais vekimą, taip pat skaičiuoti grandines, kai jas veikia neharmoniniai virpesiai.

Dažnuminės charakteristikos dažnai pateikiamos grafiškai. Kai dažnumų diapazonas platus, braižant charakteristiką, dažnaumas atidedamas logaritminiu masteliu. Braižant amplitudines dažnumindarbo tikslas: apskaičiuoti tiriamos grandinės – dvipolio ir kedvipolio įėjimo impedanso amplitudės ir fazės dažninįtampos perdavimo funkcijos modulio ir fazės skaičiavimai

  • Microsoft Word 46 KB
  • 2012 m.
  • 5 puslapiai (567 žodžiai)
  • Universitetas
  • Dvipolio ir keturpolio dažninės charakteristikos
    10 - 2 balsai (-ų)
Dvipolio ir keturpolio dažninės charakteristikos. (2011 m. Birželio 25 d.). https://www.mokslobaze.lt/dvipolio-ir-keturpolio-daznines-charakteristikos.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 20 d. 03:12
×
142 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo