Dviračių nuomos punkto valdymas


Elektronikos kursinis darbas.

Anotacija. Summary. Įvadas. Užduotis. Užduoties analizė. Kursinio darbo tema. Vietų skaičiavimas. Pinigų skaičiavimo schema. Pilna dviračių nuomos punkto schema. Schemos veikimo principas. Inormacija apie panaudotus elementus iš gamintojų katalogų. Skaitiklis74LS90N. Bitų pilnas sumatorius SN74LS. Dešifratorius74LS47D. Pilnas sumatorius74LS183D. Segmentų indikatoius. Darbo rezultatų apibendrinimas iš išvados. Informacijos šaltiniai.


Projektuojant kokią nors schemą, labai svarbu žinoti kokie integriniai grandynai bus taikomi, nes nuo to priklauso atlikto darbo tikslumas ir veikimas.

Šiais laikais beveik viskas yra kompiuterizuota, tai reiškia, kad kompiuteriai ir su jais susiję daiktai ar prietaisai yra labai svarbi mūsų gyvenimo dalis. Viskas tapo daug lengviau ir greičiau, bet ties tuo nesustojama. Viskas tobulėja, o tobulėjant technologijoms tobulėja ir skaičiavimo sistemos, tai daroma tam, kad viskas būtų kuo tiksliau ir atliekama kuo greičiau..

Tobulėjant technologijoms norima padaryti viską kuo geriau (tobuliau), tad kiekvienas projektas turi būti kuo tikslesnis ir greitai veikiantis. Šiam tikslui pasiekti kuriami ir pritaikomi įvairūs skaitmeniniai grandynai. Labai svarbu žinoti, kokio skaitmeninio grandyno mums reikia, kad užduotis būtų atlikta kuo geriau ir tiksliau.

Dviračių nuomos punktas veikia ištisą parą visomis savaitės dienomis. Juo galima naudotis kiekvienam asmeniui nuo 14 metų. Punkte yra po šešis dviračius ir šešis stovus. Pirmosios 30 naudojimo minučių yra nemokamos kiekvienai dviračio nuomai. Po pirmo nemokamo pusvalandžio taikomi paslaugos mokesčiai (antrasis ir kiti pusvalandžiai: 1 €). Naudojantis NI MULTISIM programa suprojektuoti dviračių nuomos punkto valdymo logiką, kuri skaičiuotų ir atvaizduotų kiekvieno dviračio nuomos kainą bei laisvų stovų ir dviračių skaičių dešimtainėje sistemoje.

Multisim 11 programa suprojektavau 6 dviračių nuomos punktą. Laisvų dviračių ir paimtų dviračių skaičių bei sumą už tam tikrą dviratį atvaizdavau su skirtingais 7 segmentų indikatoriais.

Surinkau laisvų ir užimtų dviračių veikimo schemą ir ją patikrinau.

Surinkau schemą su 555_virtual taimeriu ir patikrinau jo veikimą.

Surinkau vieno dviračio apmokėjimo schemą ir ją patikrinau.

Sujungiau visą schemą ir ją patikrinau.

Schemoje pavaizduota laisvų ir paimtų dviračių loginė schema. Į jungiklius "Dviratis 1, 2, 3, 4, 5, 6" visada paduodamas loginis vienetas, kurį siunčia 5V maitinimo šaltinis VCC. Jei jungiklis tokioje padėtyje kaip "Dviratis2" , tai jis siunčia signalą į toliau esantį 1 bito sumatorių, kuris siunčia informaciją į 4 bitų sumatorių, o šis į indikatorių, kuris atvaizduoja skaičių.

Dviračių nuomos punkto valdymas. (2016 m. Gegužės 14 d.). http://www.mokslobaze.lt/dviraciu-nuomos-punkto-valdymas.html Peržiūrėta 2018 m. Sausio 23 d. 17:59