Dydis, proporcijos, orientacija


Dydis, proporcijos ir orientacija. Dydis (apimtis, tūris). Pradedant ką nors komponuoti, pirmiausia iškyla objekto dydžio klausimas. Dydis objekto fiziniai matmenys (apimtis. Skirtingai dydį veikia vertikalus ir horizontalus dalijimas. Objekto dydį lemia socialinė jo paskirtis. Proporcijos (lot. proportio – santykiavimas) – labai svarbi kompozicijos harmonizavimo priemonė. Proporcijos (lot. proportio – santykiavimas). Daugelio daiktų proporcijos susijusios su antropometrija – žmogaus kūno matmenimis. Ilgio mato – pėdos – nustatymas viduramžiais. Renesanso architektūros teoretikas Giacomo da Vignola moduliu laikė apatinį kolonos skerspjūvio spindulį. Geometrinis, arba iracionalusis, būdas pagrįstas geometrinėmis struktūromis ir nematuojamų dydžių santykiais. Populiariausias iracionalaus proporcijų nustatymo būdas yra vadinamasis aukso pjūvis („Dieviškoji proporcija). Renesanso dailininko. Tinkamas proporcijų parinkimas lemia kūrinio meninę vertę, nes taip sukuriama tobula kompozicija. Proporcijos Bet koks objektas turi gabaritus. Anot programos Coast. Dizaineris turi jausti. Masto pavyzdys. Didžiulės monumentinės statulos pabrėžia pavaizduotų žmonių reikšmę. Mastas – meninės išraiškos priemonė. Tam, kad labai tiksliai galima būtų mažu formatu pavaizduoti didelius objektus. Mastelis - tai didelių ir mažų didžių santykis. Orientacija (pranc. orientation / lot. oriens (kilm. orientis) – rytai) – objekto padėties nustatymas. Klasikiniuose paveiksluose dėmesys sutelkiamas į pagrindinį veikėją. Orientacija gali turėti.

Dydis: objekto fiziniai matmenys (apimtis, tūris). Mastelis – tai didelių ir mažų dydžių santykis. Proporcijos: labai svarbi kompozicijos derinimo priemonė, turinti didelę meninę ir praktinę reikšmę.

Renesanso dailininko Leonardoda Vinčio sukurta proporcijų teorija iki šiol naudojasi daugelis meninkų. Taip buvo sukurtas tobulas žmogaus proporcijų modelis.

Proporcijos Bet koks objektas turi gabaritus, nustatomus dydžiais pagal dvi ašis (jei objektas plokščias) ir pagal tris ašis (jei objektas erdvinis). Šie dydžiai yra nustatytų proporcijų.

Dizaineris turi jausti proporcijas, tiksliai nustatyti daikto ilgio, pločio ir aukščio santykį, būdingus jo bruožus. Žmogus turi gamtinį ritmo jausmą, kuriuo reikia pasitikėti, jį treniruoti ir tobulinti. Akivaizdu, kad mažų gabaritų automobilio siluetas labai skiriasi nuo limuzino formos. Mažo namelio ir rūmų formų palyginimas suteikia vienareikšmį įsivaizdavimą apie šių statinių dydį.

Dizaineriai, projektuodami smulkias baldų ar objektų detales, nurodo didinimo mastelį.

  • Menai Skaidrės
  • MS PowerPoint 2669 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 15 puslapių (456 žodžiai)
  • Teresa
  • Dydis, proporcijos, orientacija
    10 - 2 balsai (-ų)
Dydis, proporcijos, orientacija. (2015 m. Gruodžio 11 d.). https://www.mokslobaze.lt/dydis-proporcijos-orientacija.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 21 d. 07:47
×