Dykuma referatas


Gyvenimas dykumoje skaidres. Skaidres apie dykumas. Kaip susidaro dykumos. Gyvenimas dykumoje referatas. Dykumos skaidres. Kaip susidaro smėlis. Referatas apie dykuma. Referatas apie dykumas. Kaip rašosi referatas. Žmonės azijos dykumose.

[nesikopina] Kaip susidaro smėlis? Smėlio kopos. Didžiausios pasaulio dykumos. Gobio dykuma. Sachara. Smėlio kopos. Dykuma - žemės plotas, kuris gauna mažai drėgmės, mažiau nei 250 mm per metus. Egzistuoja tokia nuomonė, jog dykumoje yra mažai gyvybės. Palyginus su drėgnesniais regionais, tai tiesa, tačiau dykumose gyvybė egzistuoja, tačiau ji yra paslėpusi.

Penktadalis žemės sausumos yra sausi,atšiaurūs,rajonai,vadinami dykumomis,kur teauga vienas kitas augalas,gyvena ištvermingiausi gyviai ir kelios klajoklių gentys. Gyvenimas dykumų žmonėms,yra nuolatinė kova dėl būvio,nes maisto dėl giedro dangaus daugelis dykumų svilte svyla nuo saulės kaitros diena,bet ,nesant debesų šilumai sulaikyti,naktį temperatūra gali nukristi žemiau nulio. Ne visos dykumos yra nepakeliamai karštos ir nuklotos begaliniais smėlio ruožais;daugelis jų pribarstytos uolienų,o nemaža dalis azijos dykumų dažnai šaltos,nes jos dideliame aukštyje. Naujų dykumų gali rastis rajonuose,kur dažnos sausros ir kur žmonės iškerta visus medžius ar leidžia savo gyvuliams nuėsti visus augalus (tai vadinama per dideliu nuganymu). Per xx a. 8-ąjį dešimtmetį sausros ir per didelis nuganymas centrinės afrikos sachelio rajoną pavertė iki šiol tebesiplečiančia dykuma.

Pribarstytos uolienų,o nemaža dalis azijos dykumų dažnai šaltos,nes jos dideliame aukštyje. Naujų dykumų gali rastis rajonuose,kur dažnos sausros ir kur žmonės iškerta visus medžius ar leidžia savo gyvuliams nuėsti visus augalus (tai vadinama per dideliu nuganymu). Per xx a. 8-ąjį dešimtmetį sausros ir per didelis nuganymas centrinės afrikos sachelio rajoną pavertė iki šiol tebesiplečiančia dykuma.

  • Geografija Referatas
  • Microsoft Word 1882 KB
  • 2011 m.
  • 10 puslapių (174 žodžiai)
  • Dykuma referatas
    10 - 3 balsai (-ų)
Dykuma referatas. (2011 m. Liepos 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/dykuma-referatas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 24 d. 20:16
×