Dykumos žinduoliu prisitaikymas reguliuoti vandens ir druskų pusiausvyrą organizme


Biologijos konspektas.

Dykumos žinduolių prisitaikymas reguliuoti vandens ir druskų pusiausvyrą organizme. Dieną lindi pasislėpę urvuose . Oksiduodami maisto medžiagas. Inkstų veikla palaikant vandens ir druskų pusiausvyrą organizme. Druskų pusiausvyros . Jūrinių žinduolių prisitaikymas reguliuoti vandens ir druskų pusiausvyrą organizme. Sąvokos , formulės ir asmenybės Osmoreguliacija. Osmosinis slėgis.


Sausumos gyvūnai apsirūpina vandeniu gerdami ir gaudami jo su maistu. Tačiau gyvenant dykumoje jaučiamas gėlo vandens stygius, tad čia gyvūnai prie vandens netekimo prisitaiko įvairiai. Dykumos gyvūnų Henlės kilpa ilgesnė, todėl ji reabsorbuoja daugiau vandens ir šlapimas tampa labiau koncentruotas.

Smulkūs graužikai, gyvenantys dykumoje, dieną lindi pasislėpę urvuose žemėje, kur oras drėgnesnis ir vėsesnis, taip jie praranda mažiau vandens. Pavyzdžiui, dykuminis kengūrinis šoklys taupydamas vandenį dieną lindi urvelyje, jo nosies landos pritaikytos iškvepiamam orui atvėsinti, be to, jose kondensuojasi oro drėgmė. Šių gyvūnų organizmas gamina labai koncentruotą šlapimą, jų išmatos sausos. Vandeniu dykuminiai kengūriniai šokliai, kaip ir dykuma keliaujantys kupranugariai, apsirūpina oksiduodami maisto medžiagas, naudoja ląstelinio kvėpavimo metu išsiskyrusį vandenį.

Dykuminis kengūrinis šoklys naudoja ląstelinio kvėpavimo metu išsiskyrusį vandenį.

Kupranugarių, kaip ir šoklių, inkstuose susidaro labai koncentruotas šlapimas, jų raukšlėta nosies gleivinė sulaiko iškvepiamo oro drėgmę, be to, jie sugeba pakelti kūno temperatūrą.

Žmogaus organizmo vidinė terpė yra santykinai pastovi. Inkstai dalyvauja osmoreguliacijos procese, t. y. prisideda palaikant...

  • Biologija Konspektai
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • Akvilė
  • 6 puslapiai (737 žodžiai)
  • Biologijos konspektai
  • Microsoft Word 1003 KB
  • Dykumos žinduoliu prisitaikymas reguliuoti vandens ir druskų pusiausvyrą organizme
    10 - 8 balsai (-ų)
Dykumos žinduoliu prisitaikymas reguliuoti vandens ir druskų pusiausvyrą organizme. (2016 m. Balandžio 20 d.). http://www.mokslobaze.lt/dykumos-zinduoliu-prisitaikymas-reguliuoti-vandens-ir-drusku-pusiausvyra-organizme.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 18 d. 11:13