Dž. Džoiso apsakymo Mirusieji interpretacija


Dzoisas mirusieji. Radauskas vakaras interpretacija. Radauskas vakaras analize. Džeimsas džoisas mirusieji. Radausko vakaras analizė. Dz dsoisas. Džeimsas džoisas kūčių vakaras.

Džeimsas džoisas – airių rašytojas ir poetas. Jis mokėsi jėzuitų kolegijoje, studijavo dublino universtiteto meno fakultete. Jam buvo svetima miesčioniška aplinka, provincialumas. Domėjosi įvairia literatūra, taip pat pripažintų psichoanalitikų teorijomis. Rašytojas kūriniuose kalbėjo apie žmogaus ir meno santykį, gvildeno žmogaus dvasinę būseną, išgyvenimus, išsivadavimą iš kasdienybės ir dvasinio prisikėlimo viltį.

Visiška priešingybė šiam vaizdui – Greta, einanti gal ir ne itin grakščiai, bet Gabrielis į ją žiūri susižavėjęs. Gretos vidinių išgyvenimų autorius neatskleidžia. Bet Gabrielio jausmai trykšte, trykšta: jis norėtų Gretą paliesti, apginti, pakuždėti į ausį, būti su ja vienudu. Gabrielis prisimena jų šeimos gyvenimo akimirkas – jas žino tik jis ir ji. Gabrielio prisiminimuose – šilčiausi, gražiausi vaizdiniai: „vijokliuose čirškia paukščiai, o ant grindų mirga saulėtas užuolaidos voratinklis“, jis glosto ant stalo gulintį violetinį voką, perone tarp daugybės žmonių jis kiša jai po pirštine bilietą ir liečia jos šiltą delną... Prisiminimai sušildo Gabrielį ir jis nori pasakyti Gretai, kokios brangios jam kartu nugyvento gyvenimo akimirkos, kokia brangi ji.

  • Microsoft Word 5 KB
  • 2016 m.
  • 1 puslapis (520 žodžiai)
  • Mokykla
  • Dž. Džoiso apsakymo Mirusieji interpretacija
    10 - 3 balsai (-ų)
Dž. Džoiso apsakymo Mirusieji interpretacija. (2011 m. Gegužės 25 d.). https://www.mokslobaze.lt/dz-dzoiso-apsakymo-mirusieji-interpretacija.html Peržiūrėta 2021 m. Vasario 24 d. 19:24
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo