Džiazo istorija


Dabarties džiazas. Modernusis džiazas. Dziazo istorija referatas. Džiazas skaidres. Džiazo pradžia referatas. Džiazo atsiradimas. Tradicinis dziazas skaidres. Džiazas referatas. Dziazo pradzia. Referatas dziazas.

Džiazo pradžia. Džiazo vystymosi tempai:. Žanrai. Tradicinis džiazas. Modernusis džiazas. Dabarties džiazas. Žymiausi atlikėjai. Naudota literatūra.

Praėjęs šimtmetis neretai vadinamas džiazo amžiumi. Dėl to nekyla jokių diskusijų – juk būtent jame susiformavo ir subrendo ši savita muzikos rūšis. Tačiau klausimas „kas yra džiazas? “ dar ir šiandien tebėra diskusijų objektas, nors į jį dešimtmečius mėgino atsakyti publicistai, kritikai ir patys džiazo kūrėjai. Deja, tikslaus atsakymo nėra ir šiandien, todėl bandymas apibrėžti šią savitą muzikos rūšį – tikrai nedėkinga užduotis. Jos nelengvina ir tai, kad per palyginti trumpa gyvavimo laikotarpį džiazas patyrė ne vieną esminį pokytį, o jo raidoje galima įžvelgti visos muzikinės kultūros raidą, savotišką šios kultūros mikromodelį: nuo primityvaus megėjiško muzikavimo iki sudėtingo profesionalaus dabartinio džiazo su daugybe prieštaringų krypčių – nuo populiaraus pramoginio iki konceptualaus free ar post free.

Pradžioje kaip vakarų afrikos ir europos muzikinių tradicijų jungties rezultatas. Beveik 300 metų trukusi dviejų pagrindinių amerikos kultūrų (afrikos juodaodžių vergų ir europos išeivių baltųjų) asimiliacija suformavo savitą muzikinę kultūrą – afroamerikiečių muziką. Xix amžiaus viduryje dar buvusi kaimo folkloro lygio, dėl sparčios urbanizacijos amžių sandūroje ji sąlygojo džiazo atsiradimą. Susiformavęs juodųjų ir baltųjų muzikos sąveikoje ir evoliucionuojantis jų konfrontacijoje, džiazas – labai atvira, gyva, nuolant kintanti meno forma, asimiliavusi ir iki šiol tebeasimiliuojanti daugelį muzikinių kultųrš, pasižyminti komunikatyvumu, ekspresija, savitu žmogaus balso bei tradicinių muzikos instrumentų panaudojimų ir pulsuojančia specifiška ritmika. Džiazas – atlikėjų menas, pagrįstas improvizaciją

  • Muzika Referatas
  • Microsoft Word 591 KB
  • 2012 m.
  • 16 puslapių (1693 žodžiai)
  • Mokykla
  • Lina
  • Džiazo istorija
    10 - 3 balsai (-ų)
Džiazo istorija. (2012 m. Gegužės 19 d.). https://www.mokslobaze.lt/dziazo-istorija.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 00:21
×