Džonas Lokas pedagoginės pažiūros


Džono loko pedagoginės pažiūros. Darbą tikrino. Džentelmeno auklėjimas.

XVII amžiuje Anglijoje įvyko buržuazinė revoliucija, parengusi dirvą pramonės perversmui. Tai buvo revoliucija, paskelbusi naujų laikų, buržuazijos viešpatavimo epochos atėjimą. Jos būdinga ypatybė ta, kad buržuazija ėmėsi veikti sąjungoje su suburžuazėjusia bajorijos dalimi.

Džonas Lokas buvo puritonas ir turėjo stiprų pareigos jausmą. Jo skleidžiamos demokratinės idėjos susilaukė populiarumo tiek Europoje, tiek Amerikoje.

Intuityvusis pažinimas, kai pažįstame savo pačių vidinį būtį;

Pojūtinis pažinimas, kai pažįstame išorinį pasaulį.

Tačiau Lokas sakė, įrodymai yra viena, o sveikas protas – visai kas kita.

Jis norėjo pagrįsti tiek moralę, tiek mokslą, bet jam nepavyko.

Loko etika remiasi įgimtų moralinių igėjų neigimu. Gėris yra tai, kas gali suteikti arba padidinti malonumą, sumažinti kentėjimą ir apsaugoti nuo blogio. O blogis – tai, kas gali suteikti arba padidinti kentėjimus, sumažinti malonumą, atimti gerovę.

Savo pedagogines pažiūras Lokas išdėstė knygoje „ Mintys apie auklėjimą“.

Džentelmeno auklėjimas. Iš visų žmonių, su kuriais susiduriame, devynios dešimtys, sakė Lokas, auklėjimo dėka tampa tokie, kokie yra : geri arba blogi, naudingi arba ne. Auklėjimo uždaviniu laikė išauklėti džentelmeną, o ne paprastą žmogų; džentelmeną, sugebantį „ savo reikalus tvarkyti nuovokiai ir įžvalgiai“.

Džentelmenas turi gauti fizinį, dorovinį ir protinį auklėjimą, bet ne mokykloje, nes mokykla, Loko manymu, - tai įstaiga, kur surinkta „ marga minia blogai išauklėtų ydingų visokių luomų berniukų“. Tikrasis džentelmenas auklėjamas namie, nes auklėjimo trūkumai namie yra žymiai naudingesni už mokykloje įgytas žinias ir mokėjimus. Remdamasis aristokratų šeimų praktika, Lokas siūlo visą džentelmeno auklėjimą pavesti gerai pasirengusiam auklėtojui.

  • Psichologija Referatas
  • Microsoft Word 14 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 5 puslapiai (1277 žodžiai)
  • Kolegija
  • Aušra
  • Džonas Lokas pedagoginės pažiūros
    10 - 8 balsai (-ų)
Džonas Lokas pedagoginės pažiūros. (2015 m. Lapkričio 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/dzonas-lokas-pedagogines-paziuros.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 21 d. 11:29
×