E-marketingas referatas


Įvadas. E- marketingo teoriniai aspektai. E- marketingo samprata ir apibrėžimas. E- marketingo ir tradicinio marketingo aspektų palyginimas. E- marketingo priemonės. El. pašto marketingas. Socialiniai tinklai. Paieškos sistemų marketingas. Reklama internete. Mobilusis marketingas. Santykių su vartotojais valdymas. Internetiniai seminarai. Išvados. Literatūros sąrašas.


Internetinis marketingas arba elektroninis marketingas yra toks marketingas, kuris labiau nukreiptas į atskirą vartotoją, nei tradiciniai marketingo būdai. Šis marketingas leidžia tiksliau nukreipti reklamą į tą žmogų, kuris būtų suinteresuotas susidomėti reklamuojamu produktu ar paslauga. Tokio marketingo nauda juntama ne tik žmogui, kuriam yra kažkas reklamuojama, nes tai padeda rasti tai, ko jis ieško, bet ir įmonėm, kurios ieško klientų. Įmonės tokiai reklamai išleidžia žymiai mažiau lėšų, o ir jos panaudojamos daug efektyviau, nei, pavyzdžiui, kabinant iškabą kur nors mieste, nes reklama pasiekia žmogų, kuris norės pasinaudoti paslauga ar pirkti prekę. Elektroninis marketingas suteikia daugiau personalizuotų reklamų pateikimo galimybių, nuo el. pašto siuntimo iki asmeninių paieškos sistemose rodomų reklamų.

E- marketingas susijęs su interneto ir visomis skaitmeninių technologijų teikiamomis galimybėmis skirtas padėti parduoti ar įtaigiau pateikti norimą produkciją arba paslaugas. Šios skaitmeninės technologijos yra labai stiprus pagerinimas nuo tradicinio marketingo teikiamų galimybių, neatsižvelgiant į turimo verslo dydį ir tipą. Internetinis marketingas dar gali būti vadinamas kaip elektroninis marketingas.

Kaip ir tradicinio marketingo, e- marketingo pagrindinis tikslas yra sukurti tokią strategiją, kuri verslui padėtų nusiųsti reikiamą informaciją apie produktą ar teikiamą paslaugą, tam tikram vartotojui. Šis procesas susidedą iš tokių sudedamųjų dalių, kaip vartotojų radimas, pritraukimas, priviliojimas nuo konkurentų ir senų vartotojų išsaugojimas. Kuo šis marketingo būdas skiriasi nuo tradicinio, tai kad jis suteikia nepalyginamai daugiau išsikeltų tikslų įgyvendinimo galimybių.

E- marketingas yra laikomas plačia sritimi ne tik dėl to kad jis apima marketingą ir reklama internete, bet ir el. paštą bei bevieles ryšio priemones, skaitmeninių klientų duomenų valdymą, elektroninių klientų santykių valdymą ir kelias kitas svarbiase- verslo valdymo funkcijas.

E- marketingas sujungia kūrybinius bei techninius interneto aspektus, kaip dizainą, plėtrą, reklamą ir pardavimus. Efektyviausiai išnaudojant e- marketingo strategiją svarbu įdiegtivisas internetinės reklamos galimybes, kaip paieškos variklių marketingą, socialinių tinklų marketingą, interaktyvias reklamas, internetinius katalogus, el. pašto marketingą ir kitus būdus.

Kalbant apie marketingą, tai yra tiesiog atitinkamas išteklių panaudojimas, kuris patenkintų vartotojo bei verslo poreikius, verslui- parduoti, vartotojui- rasti prekę ar paslaugą atitinkančią jo keliamus reikalavimus. E- marketingas lyginant su tradiciniu marketingu turi nemažai pranašumų. Pagrindiniai pranašumai yra šie:

Pasiekiamumas. Dabar internetas neturi jokių suvaržymų ir gali pasiekti visą pasaulį, todėl verslo subjektai gali naudoti marketingo priemones globaliai. Tuo tarpu tradicinio marketingo naudotojai yra ribojami finansiškai, nes tradicinis marketingas yra žymiai brangesnis, jei norima pasiekti platesnę auditoriją. Todėl e- marketingas yra žymiai naudingesnis smulkiam verslui, su mažesniu biudžetu ir leidžia pasiekti vartotojus visame pasaulyje.

Apimtis. Internetinis marketingas leidžia vartotoją pasiekti labai įvairiais būdais ir leidžia pasiūlyti įvairias paslaugas bei produktus. Į e- marketingą be kitų dalykų įeina ir informacijos valdymas, viešieji ryšiai, vartotojų aptarnavimas.

Interaktyvumas. Tradicinio marketingo pagrindinis tikslas yra tiesiog tapti žinomiems. Tuo tarpu e- marketingas, duoda galimybę tarpusavio ryšių palaikymui tarp įvairių įmonių bei vartotojų. Žinodamos ko nori vartotojas įmonės gali geriau adaptuotis ir tapti žymiai patrauklesne.

  • Microsoft Word 625 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 17 puslapių (4401 žodžiai)
  • Universitetas
  • Mnimn
  • E-marketingas referatas
    10 - 1 balsai (-ų)
E-marketingas referatas. (2016 m. Lapkričio 20 d.). https://www.mokslobaze.lt/e-marketingas-referatas.html Peržiūrėta 2020 m. Liepos 10 d. 19:11
×
126 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo