E-valdžios ir viešojo sektoriaus sąveika


Elektroninės valdžios ir viešojo sektoriaus sąveika. Valstybinių institucijų veikiamų sričių plėtros poreikiai. Nauda ir efektyvumas. Viešųjų institucijų kultūra ir kompetencija. Priemonių koordinavimas. Privatumas ir apsauga. Ilgalaikės politinės nuostatos. Pridėtinė vertė ir prieinamumas.

Bet kokios veiklos efektyvesniam vykdymui pasiekti yra pasitelkiamos šiuolaikinės informacinės ir komunikacinės technologijos. Kalbant apie viešąjį sektorių, tai reiškia, jog informacinės technologijos užtikrina kokybišką paslaugų gyventojams bei privačiam sektoriui teikimą, pagerina, palengvina bei sukuria patogesnes tarpusavio bendradarbiavimo galimybes. Elektroninės valdžios (toliau – e. valdžios) tikslas – teikti viešojo administravimo paslaugas elektroninėje erdvėje, todėl savaime e. valdžia tampa viešojo sektoriaus įrankiu valstybės valdymo reformų vykdyme. Toliau apžvelgsime, kas yra yra e. valdžia ir kaip ji sąveikauja vidinėje valdžios institucijų terpėje, kokie jos ryšiai su visuomene bei verslu, kokius viešųjų institucijų pokyčius tai lemia ir ko reikia, siekiant sėkmingai išnaudoti e. valdžios potencialą.

E. valdžios diegimas ir plėtra nėra itin lengvas ir paprastas procesas. E. valdžios priemonės suteikia valdžiai galimybę paspartinti vidinę bei išorinę komunikaciją ir bendradarbiavimą, leidžia gerinti paslaugų kokybę, daro jas tikslesnes, prieinamesnes suinteresuotiems asmenims. Taip pat, yra praplečiamos ir valstybės piliečių galimybės dalyvauti valdžios sprendimų priėmimo bei jų vykdymo procesuose. Siekiant užtikrinti e. valdžios sėkmę atsižvelgiant į visuomenės poreikius yra rekomenduojama taikyti 15 sėkmingos e. valdžios įgyvendinimo principų (World Public Sector Report, 2003). Čia išskirsime keletą esminių idėjų:

Nauda ir efektyvumas. Valstybės valdymo optimizavimas bei socialinis vystymasis yra vieni reikšmingiausių e. valdžios diegimo tikslų.

  • Viešasis administravimas Esė pavyzdys
  • Microsoft Word 28 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 5 puslapiai (1283 žodžiai)
  • Universitetas
  • Egle
  • E-valdžios ir viešojo sektoriaus sąveika
    10 - 9 balsai (-ų)
E-valdžios ir viešojo sektoriaus sąveika. (2015 m. Lapkričio 04 d.). https://www.mokslobaze.lt/e-valdzios-ir-viesojo-sektoriaus-saveika.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 20 d. 17:26
×