Ebinhaus atminties tyrimas


Literatūros apžvalga. Darbo tikslas. Tyrimo tikslas. Šio darbo tikslas – nustatyti trumpalaikės atminties apimtis, patikrinti ar tikrai esant nemažiau nei dvylika elementų (skaičių), pasireiškia kraštų (pozicinis) efektas, bei manipuliuojant tyrimo parametrais patikrinti ar pavyks panaikinti pabaigos ir pradžios efektus. Metodika. Rezultatai ir jų aptarimas. Trumpalaikės atminties apimties tyrimo nustatymas. Kraštų efekto nustatymas. Kraštų efekto nustatymas, teisingai atgamintų skaičių vidurkis procentais, skaičių sekoje. Pradžios efekto nustatymas. Pradžios efekto nustatymas, teisingai atgamintų skaičių vidurkis procentais, skaičių sekoje. Pabaigos efekto slopinimas. Pabaigos efekto slopinimas, teisingai atgamintų skaičių vidurkis procentais, skaičių sekoje. Išvados. Literatūros sąrašas.

Kaip ir literatūroje teigiama, jei darbinė atmintis prasmingai neužkoduoja ar nekartoja naujos informacijos, ji greitai išnyksta iš trumpalaikio saugojimo saugiklio. Kaip ir ketvirto bandymo metu kartojimas buvo slopinamas žiūrint į vilkelį ir skaičiuojant jo apsisukimus, tuomet trumpalaikė atmintis sumažėja iki maždaug keturių dėmenų. Todėl galime suformuluoti pagrindinį principą: bet kuriuo momentu galime sąmoningai apdoroti tik labai ribotą informacijos kiekį (Myers, 2008, 451p.).

Nepasireiškė pradžios efektas. Trumpėjant pauzėms tarp rodomų elementų (skaičių), nemažėja teisingai atgamintų skaičių kiekis.

Daukšytė J. Dėmesys ir atmintis kognityvinės psichologijos kontekste. 2003. Vilnius: VPU.

  • Psichologija Laboratorinis darbas
  • Microsoft Word 124 KB
  • 2016 m.
  • 17 puslapių (4682 žodžiai)
  • Universitetas
  • Rita
  • Ebinhaus atminties tyrimas
    10 - 4 balsai (-ų)
Ebinhaus atminties tyrimas. (2014 m. Lapkričio 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/ebinhaus-atminties-tyrimas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 23 d. 08:46
×