Edisonas


Faktai apie toma edisona. Tomas edisonas skaidres. Edisonas idomi.

Tomas alva edisonas ( thomas alva edison ). Įdomus faktai apie tomą edisoną. Išradimų nuotraukos. Naudota literatūra. Amerikiečių išradėjas ir verslininkas, vienas produktyviausių išradėjų, savo vardu užpatentavęs net 1093 išradimus, nors kai kurie šių išradimų buvo tik senų patentų patobulinimai, o dalį išradimų padarė jo samdiniai.

Amerikiečių išradėjas ir verslininkas, vienas produktyviausių išradėjų, savo vardu užpatentavęs net 1093 išradimus, nors kai kurie šių išradimų buvo tik senų patentų patobulinimai, o dalį išradimų padarė jo samdiniai.

Tarp jo išradimų yra - elektros lemputė (išradėjas yra heinrich goebel, tačiau edisonas komercializavo šį išradimą), fonografas, diktofonas, kinetoskopas, elektros kėdė.

Tarp daugelio anekdotų apie edisoną, prieš kurių plitimą jis pats nebuvo nusistatęs, yr - kokie niekai! Aš jums sakau, kad genialumo pas - aš netyrinėjau gamtos dėsnių ir nepadariau didelių mokslinių atradimų. Aš nenagrinėjau jų taip, kaip nagrinėjo niutonas, kepleris, faradėjus ir hendris norėdami sužinoti tiesą. Aš tesu profesionalus išradėjas. Ieškojau ir bandžiau, tik norėdamas rasti ką nors, turinčio praktinę vertę.

,,stebukladaris iš menlo parko – ten, netoli niujorko, buvo pirmasis tyrimo centras – dažnai idealizuojamas. Jis buvo didis išradėjas, matyt, pirmasis didelių mokslinių tyrimo darbų organizatorius, tačiau jis buvo ir verslininkas, apsukrus ir šiurkštus kapitalistas, beje, kitoks jis negalėjo būti. ,,stebukladario dienoraštyje yra įrašas: ,,niekuomet nė vieną akimirką mes neturime pamiršti problemos ekonominės pusės . Ko tik nesiėmė, pirmiausia žiūrėjo pelno. Berlyne, žvelgdamas į milžini ir pats edisonas buvo vertinamas doleriais. ,,niujork taims 1923 metais rašė: ,, egzistuoja žmogaus smegenys, kurios yra didžiulė vertybė: komerciniame ir pramonės pasaulyje jos vertinamos 15 milijardų dolerių. Milijardų, o ne milijonų!. Šios smegenys priklauso tomui alvai edisonui. tačiau teisybės dėlei reikėtų pridurti – jis mylėjo pinigus ne dėl pinigų. Buvo abejingas buites malonumams, niekada negyveno prabangiai, nekreipė dėmesio į drabužius. Pinigai buvo reikalingi tik darbui. Ieškodamas medžiagos kaitinamosios lempos siūlui, edisonas išleido 10 tūkstančių dolerių ir tęsė ieškojimus. Pinigai suteikdavo kūrybos laisvę. Tai jis suprato labai anksti, kai, vaikas būdamas, ėmėsi nuosavo ,,verslo‘‘: pardavinėjo traukinyje laikraščius, o vėliau ir pats ėmė leisti laikraštį, pats rašė, rinko, spausdino ir pardavinėjo.

Būdamas 14 metų, įrengė spaustuvę tiesiog bagažo vagone, o greta laboratoriją, kurioje laisvalaikiu darė bandymus. Kartą laboratorijoje kilo gaisras, ir konduktorius už ausų ištempė jį iš vagono, o iš paskos išmetė visus jo buteliukas. Buteliukų vėliau jis turėjo daug. Su ausimis blogiau – visą gyvenimą blogai girdėjo.

  • Fizika Referatas
  • Microsoft Word 98 KB
  • 2011 m.
  • 7 puslapiai (1254 žodžiai)
  • Mokykla
  • Edisonas
    9 - 3 balsai (-ų)
Edisonas. (2011 m. Rugsėjo 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/edisonas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 21 d. 12:56
×