Edmondas de Amitis. Širdis.


Edmondo de amicis širdis. Edmondas de amicis sirdis. Amičis širdis. Knygos sirdis aprasymas. Edmondas de amičis. Edmondo de amicis širdis aprašymas. Širdis knyga aprasymas. Sirdis knygos aprasymas. E. de amicis sirdis. Amičio širdis.

Išgirskim širdies balsą. Edmondo de amičio apysakoje „širdis“ skiriamas didžiulis dėmesys xix amžiaus pabaigos italijos gyventojų nuoširdumui ir draugiškumui. Tuo metu žmonės gerbė vienas kitą ir retas kuris drįsdavo skirstyti juos į vargšus ir turtuolius. Ponų ir darbininkų vaikai lankė vieną mokyklą, ir ten buvo mokomi gyventi kaip broliai.

Edmondo de amičio apysakoje širdis skiriamas didžiulis dėmesys xix amžiaus pabaigos italijos gyventojų nuoširdumui ir draugiškumui. Ir jei vis dėlto atsirasdavo tokių, kurie jautėsi viršesni už sunkų ir varginantį darbą dirbančių tėvų vaikus, jie netrukus būdavo nusodinami ant žemės draugų ir mokytojų. Vaikai taip pat buvo mokomi neįžeidinėti ir neskriausti negalią turinčių bičiulių. Nors visuomet atsirasdavo tokių, kurie tik ir laukdavo, kada galės pasišaipyti iš gyvenimo nuskriaustųjų. Paprasti žmonės labiau vertino sunkiu darbu ir prakaitu uždirbančius duoną tėvus, nei sinjorus, išsipusčiusius nuo galvos ligi kojų. Ir bendraudavo meiliau ir švelniau su vargšais, nei su turtuoliais. Su jais kalbėdavo pagarbiai, bet ne taip, kaip su paprastais žmonėmis.

Skaitant šią knygą, galvoje sukasi mintys: o kas dedasi dabar, kai su kiekviena akimirka mokslas ir technologijos žengia į priekį? juk kuo toliau, tuo labiau žmonės susirūpinę dalykais, be kurių šiais laikais atrodo nebegalėtume išsiversti. Žmonės pamiršta, kokia svarbi yra meilė ir šiluma, kaip gera jausti, kad esi mylimas ir gerbiamas. Meilė vaikui ir rūpinimasis juo yra nepakeičiami niekuo. Užuot sustoję ir pamąstę apie tai, žmonės skuba, lekia, dažnai patys nežinodami kur. Vis dažniau motinos palieka ką tik gimusius savo vaikus likimo valiai. Deja, vis daugėja vaikų, kuriems trūksta meilės ir šilumos. Tėvai, neturėdami kur išlieti savo pykčio, nusigeria, apleidžia šeimas ar net sumuša, o kartais ir užmuša vaikus.

Gyvenimas nestovi vietoje.

  • Microsoft Word 8 KB
  • 2010 m.
  • 2 puslapiai (503 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Greta
  • Edmondas de Amitis. Širdis.
    7.3 - 3 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Edmondas de Amitis. Širdis.. (2010 m. Lapkričio 01 d.). https://www.mokslobaze.lt/edmondas-de-amitis-sirdis.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 22 d. 16:56
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo