Edukacinė programa Pakruojo dvare


Edukacinė programa pakruojo dvare. Įvadas. Temos aktualumas Šiais laikais dvarai užimą svarbią poziciją žmonių švietime bei ugdyme. Edukacinės programos samprata. Edukacija [lot. Education] – auklėjimas, lavinimas. Edukacinės programos kūrimo ir įgyvendinimo principai. Lietuvoje edukacija svarbia muziejinės veiklos sritim patapo ir oficialiai pripažinta buvo tik 1997 m. Kuriant edukacines programas. Siekiant išanalizuoti edukacinę programą Pakruojo dvare buvo aplankytas Pakruojo dvaras. Išvados. Edukacinės programos kūrimo bei įgyvendinimo principai Lietuvoje sparčiai tobulėja. Vienas iš objektų, kuris vykdo sėkmingą edukacinę programą – Pakruojo dvaras. Pasiūlymai. Dvare labai trūksta programų neįgaliems bei protiškai sunkiai mąstantiems žmonėms programų.


Temos aktualumas: Šiais laikais dvarai užimą svarbią poziciją žmonių švietime bei ugdyme, todėl juose rengiamos nebe tik ekskursijos ar parodos, bet ir edukacinės programos, kurios padeda istoriją pažinti kitaip. Darbo objektas: Pakruojo dvaro edukacinė veikla. Darbo tikslas: Išanalizuoti edukacinę programą Pakruojo dvare. Darbo uždaviniai: Išsiaiškinti edukacinės programos sampratą; Išanalizuoti edukacinės programos kūrimo ir įgyvendinimo principus; Ižanalizuoti Pakruojo dvaro edukacinę programą;.

Edukacija [lot. Education] – auklėjimas, lavinimas, švietimas. Taigi suprantama, kad edukacinė programa skirta priešmokyklinio, jaunesnio bei vidutinio amžiaus vaikams bei suaugusiems, tam, kad juos ugdytų, auklėtų bei mokytų. Edukacinės programos dažniausiai klasifikuojamos į vaikų, suaugusiųjų bei pagyvenusio amžiaus edukacines programas. Norint paruošti tinkamą edukacinę programą, visada reikėtų atsižvelgti į lankytojų grupės amžių bei pateikti tokią programą, kokia juos sudomins.

Lietuvoje edukacija svarbia muziejinės veiklos sritim patapo ir oficialiai pripažinta buvo tik 1997 m. kai Lietuvos muziejų asociacijoje buvo įkurta švietimo sekcija, kuri koordinavo šią veiklą. Edukacija plinta ne tik didžiosiuose miestuose, bet jos veikla vis dažniau pastebima ir mažuose Lietuvos miesteliuose. Šiais laikais, smarkiai tobulėjant švietimo sistemai, daugumose dvarų atsirado edukacinės programos. Edukacinėmis programomis siekiama pritraukti įvairiausio tipo žmonių, nuo jaunimo iki garbingo amžiaus turistų, įvairiausių etninių ir profesinių grupių.

  • Turizmas Skaidrės
  • MS PowerPoint 124 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 15 puslapių (574 žodžiai)
  • Kolegija
  • Evs
  • Edukacinė programa Pakruojo dvare
    10 - 1 balsai (-ų)
Edukacinė programa Pakruojo dvare. (2017 m. Birželio 21 d.). https://www.mokslobaze.lt/edukacine-programa-pakruojo-dvare.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 22 d. 19:09
×