Edukacinis darbas su kurčiais vaikais


Edukacinio darbo su vaikais, turinčiais klausos negalią, ypatumai. Ugdymo metodai, bendravimo būdai. Klausos surikimai – tai girdimojo jutimo ir suvokimo trūkumai. Klausos sutrikimo tipai. Kondukcinis - sutrikimui būdingas sutrikęs garsų sklidimas dėl pažeidimo vidurinėje ir išorinėje ausyje. Pagal kalbos išsivystymą kurtieji skirstomi į dvi grupes 1 Nekalbančius kurčiuosius. Klausos vertinimas. Kurtumas nustatomas dvejomis skalėmis – viena matuoja garsus decibelais. Klausos sutrikimo priežastys. Genetinis sutrikimas ir. Ugdymo metodai. Grynais garsinis (,,oralinis“) – Sakytinės kalbos prioritetai. Žodinis – Ugdyti vaiką ir ugdymą organizuoti žodine kalba. Totaliosios komunikacijos –. Bilingvinis (dvikalbis) – Ugdyti vaiką ir ugdymo procesą organizuoti gestų kalba (. Kurti vaikai paprastai yra mokomi dviejų visiškai lygiaverčių. Gestų kalba yra skirstoma į dvi rūšis Šnekamoji gestų kalba ir literatūrinė gestų kalba. Klausos tyrimai. Klausai tirti audiologai naudoja įvairius tyrimo metodus. Kompensuojamoji technika. Yra sukurta daug priemonių, padedančių kurčiam vaikui būti saugesniam ir labiau nepriklausomam. Visiškai kurtiems vaikams naudojamos blyksinčios lempos. Kurčiūjų vaikų laisvalaikis. Literatūra.

Genetinis sutrikimas ir paveldėjimas Infekcija ir virusinės ligos Intoksikacija Trauma Vidaus organų susirgimai Centrinės nervinės sistemos susirgimai Klausos organo ligos besikomplikuojančios kurtumu.

Kurti vaikai paprastai yra mokomi dviejų visiškai lygiaverčių, tačiau labai skirtyngu kalbų- gestų ir sakytinės. Gestas- tai rankų ir pirštų judesys, simbolizuojantys daiktus, veiksmus, reiškinius, būsenas ir išgyvenimus. Gestų kalba yra pradinė ir pagrindinė kurčiųjų bendravimo ir ugdymo priemonė. Sakytinės kalbos metodu, labai svarbu, kad būtų tinkamai parinktas ir priderintas klausos aparatas ir vaiką suptų kuo įvairesnė kalbinė aplinka. Bendravimas su vaiku ir jo mokymas vyksta žodine kalba- tiek sakytine, tiek rašytine. Būtina lavinti vaiko klausą ir jei įmanoma mokyti skaityti iš lūpų.

Yra sukurta daug priemonių, padedančių kurčiam vaikui būti saugesniam ir labiau nepriklausomam. Neprigirdintiems vaikams galima įtaisyti : Durų skambučio stiprintuvą Garsiakalbius, Magnetines kilpas.

  • MS PowerPoint 463 KB
  • 2016 m.
  • 20 puslapių (545 žodžiai)
  • Universitetas
  • Dovile
  • Edukacinis darbas su kurčiais vaikais
    10 - 1 balsai (-ų)
Edukacinis darbas su kurčiais vaikais. (2015 m. Kovo 27 d.). https://www.mokslobaze.lt/edukacinis-darbas-su-kurciais-vaikais.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 22 d. 06:05
×