Edukacinis projektas tėvams


Prevencinis edukacinis projektas skirtas tėvams. Įvadas. Agresyvumas, šiurkštumas bei keikmažodžiai atsiradimo priežastys ir kova su jais šeimoje. Agresija. Šiurkštumas. Keiksmažodžiai. Išvados. Literatūra.

Programos tikslas – skatinti vaikus ir jų tėvus kovoti su vaikų elgesio ydomis mokykloje ir šeimoje.

Tėvai bus informuojami kaip reikia kovoti su vaikų elgesio ydomis

Tėvai bus skatinami bendrauti ir bendradarbiauti su mokytojais ir socialiniu pedagogu.

Klausytojai bus 5 klasės mokinių tėveliai, užsiėmimo laikas 15h. Arba 18h. Vieta - Mokykla, klasė.

Dažniausiai agresija pasireiškia labai supykus ant kito žmogaus. Su agresija susiduria kiekvienas paauglys. Jis vienu metu gali būti agresijos įkvepėjęs, jos pradininkas, o jau po poros minučių, agresiją patiriančia asmenybe. Nieko įprasto, juk paauglys palaipsniui keičiasi, susiduria su vis naujais iššūkiais, todėl savaime pradeda ieškoti naujų būdų, kaip įveikti tai, kas jam nepriimtina, arba tiesiog kaip gauti tai ko jis trokšta. Taigi agresija gali būti visur: tiek namuose, kur tenka pasipriešinti tėvų nustatytoms taisyklėms, tiek mokykloje, kur reikia užsiimti savo pozicijas. Kaip teigia L. Jekentaitė ir R. Sabaliauskaitė (2002) vienu požiūriu, agresija, destruktyvumas ir prievarta nėra žmogaus prigimties dalis. V. Indrašienė ir V. Suboč (2007) savo straipsnyje rašo, jog tyrimais nustatyta, kad nuolatinės mokymosi nesėkmės ir psichologinis diskomfortas mokykloje anksti strigdo vaikų mokymosi motyvaciją. Vieni vaikai ima bėgti iš mokyklos, kiti tampa agresyvūs mokytojų ir bendraamžių atžvilgiu, dar kiti užsisklendžia savyje, kai kuriems pradeda formuotis neurotiniai požymiai. Didelę įtaką jaunų žmonių agresyviems jausmams ir pykčiui susikaupti turi stebimi filmai, kupini prievartos, agresijos, destrukcijos. L. Jekentaitė ir R. Sabaliauskaitė (2002). V. Vaitekonienė savo straipsnyje teigia, jog socializacijos procese defektus gali nulemti patys įvairiausi faktoriai:

auklėjimo klaidos šeimoje (pvz., netiksliai išsiaiškinamos elgesio normos, šiltų emocijų santykių stoka, kontrolės trūkumas, paskatinimų ir bausmių disproporcija, prieštaringi reikalavimai);

Dažniausiai agresyvus elgesys yra toks elgesys kuris sukelia fizinį arba žodinį smurtą, siekiant pakenkti ar sunaikinti, kilęs dėl priešiškumo arba kaip iš anksto apgalvota priemonė tam tikram tikslui pasiekti. Agresyvūs elgesys – tai prigimties ir patirties sąveikos rezultatas. V. Vaitekonienė (2001) Vaikų agresija prasideda tuo trejų pagrindinių faktorių.

  • Pedagogika Referatas
  • Microsoft Word 26 KB
  • 2014 m.
  • 11 puslapių (1945 žodžiai)
  • Kolegija
  • Julija
  • Edukacinis projektas tėvams
    10 - 4 balsai (-ų)
Edukacinis projektas tėvams. (2014 m. Gegužės 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/edukacinis-projektas-tevams.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 24 d. 08:29
×