Edukologija špera


Pedagogikos Špera. Edukologijos mokslo sandara. Edukologijos mokslo objektas. Edukologijos mokslo šakos. Sąvokos „ ugdymas “ nagrinėjimo kryptis aspektai. Kryptis – Ugdymas kaip sąveika. Kryptis – Ugdymas kaip bendravimas. Kryptis – Ugdymas kaip veikla. Vystymosi ir ugdymo sąvokų skirtumai. Gebėjimo ir kompetencijų sąvokų skirtumai. Ugdymo sąvokos elementai ir charakteristikos Elementai. Socialinė pedagoginė veikla , pedagoginės ir socialinės pedagoginės veiklos skirtumai. Socialinio pedagogo bendrosios funkcijos Diagnostinė –. Socialinio pedagogo veiklos principai Individualumas. Pasitikėjimas žmogumi. Neteisimas ir nesmerkimas. Žmogaus tokio , koks jis yra , priėmimas. Žmogaus apsisprendimo pripažinimas. Profesinės paslapties išlaikymas. Socialinio pedagogo veiklos kryptys. Socialinio pedagogo veiklos formos. Socialinio pedagogo veiklos programa. Vaiko nepriežiūros lygiai ir priežastys.


Žodinis ir nežodinis bendravimas vyksta keičiantis informacija, patirtimi. Bendravimas neįmanomas be psichologinės sąveikos, nes pedagogas bendraudamas dažniausiai turi veikti viena kryptimi.

3 kryptis – Ugdymas kaip veikla

Bendra mokytojų ir besimokančiųjų veikla. Ugdymas – dvipusis procesas: ugdytojų ir ugdomųjų lygiagretė nors ir skirtinga veikla.

Kompetencija ir gebėjimai skiriasi tuo, jog Gebėjimai yra panaudojami praktinėje ir intelektinėje veikloje, o kompetencija gebėjimui atlikti tik tam tikrą darbą.

Diagnostinė – Soc pedagogas diagnozuoja, įvertina asmens veiklos bendravimo ypatumus, bei mikro terpės įtakos lygį ir kryptį.

Organizacinė – komunikatyvinė – organizuoja tam tikrą veiklą, formuoja bendravimą

Prognozinė – prognozuoja ir programuoja ugdymą pagal išsivystymo lygį. Padeda dėl AD programų. Taikoma vaikams turintiems raidos sutrikimų.

Prevencinė – profilaktinė, užbėgimas įvykiams už akių.

Organizacinė – soc. Pedagogo gebėjimas suburti bendruomenę renginiams. Vyksta išorėje.

Žmogaus apsisprendimo pripažinimas. Išsiaiškinti, ko žmogus siekia, kaip norėtų atrasti sau priimtiną išeitį.

vaiko asmenybinės raidos analizė (psichinių ir fizinių, asmeninių ir kolektyvinių mokinių ypatybių ir jų raidos sąlygų analizė, pagalba stiprinant mokinių psichinę ir fizinę sveikatą);

  • Pedagogika Šperos
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • Karolina
  • 3 puslapiai (722 žodžiai)
  • Pedagogikos šperos
  • Microsoft Word 218 KB
  • Edukologija špera
    10 - 10 balsai (-ų)
Edukologija špera. (2016 m. Sausio 18 d.). http://www.mokslobaze.lt/edukologija-spera.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 18 d. 03:36