Efektyvaus pristatymo elementai Vaizdinės priemonės Skaidrių parengimas


Įvadas. Vaizdinės priemonės. Skaidrių parengimas. Vaizdo suvokimas. Grafinio dizaino elementai. Vaizdas. Spalvos. Šriftas. Animacija. Tekstinių skaidrių kūrimas. Skaitmeninių skaidrių kūrimas. Panoraminis vaizdas. Išvados. Naudota literatūra.


Klausymasis yra visai kitas procesas nei skaitymas, todėl visiems reikia mokytis, kaip perteikti sudėtingą medžiagą žodžiu.

Plakatai. Galima nusibraižyti keliatą plakatų. Tai daug geriau nei rašyti lentoje, nes patogu iš anksto paprastu pieštuku pasižymėti kontūrus, o kalbant stor rašikliu juos apvedžioti. Kad tekstas būtų įskaitomas kiekviename lape turi būti ne daugiau nei septyni punktai.

Bet kurį plakatą lengva atsiversti dar kartą ir apibendrinti tai, kas jau buvo kalbėta. Taigi plakatai gali būti geras pranešimo eigos planas. Tačiau reiktų įsitikinti, kad viskas geri matoma iš auditorijos galo.

Rašomoji lenta. Rašymas lentoje užima šiek tiek daugiau laiko nei rašymas plakate, todėl geriau svarbiausią informaciją surašyti prieš pradedant kalbą ir lentą uždengti. Tačiau jei tenka rašyti lentoje per prezentaciją, reikia tai daryti oriai – neskubant, didelėmis, visiems įskaitomomis raidėmis pateikti pačią svarbioausią informaciją ir tik tada atsisukus į auditoriją tęsti pranešimą. Lentos kampe derėtų praešimo planas. Jis gali būti užrašytas iš anksto – tada prie jo būtų galia prieiti kaskart, kai baigtųsi viena pranešimo dalis ir prsidėtų kita.

Galimas ir kitas variantas – pradedant kiekvieną naują prenešimo dalį užrašyti lentoje jos esminę sąvoką.

Dalomoji medžiaga. Tai gera pagalbinė priemonė klausytojams, nes prie pagrindinių dalykų galima pridėti klausimus diskusijai, papildomą medžiagą ie patarimus. Tik reikia gerai apgalvoti , kada išdalinti kopijas: prieš kalbant, tam tikru pranešimo metu ar po prezentacijos. Juk jei dalomoji medžiaga pateikiama vidury kalbos, akių kontaktas su auditorija prarandamas ilgam. O kai medžiaga atitraukia klausytojų dėmesį no kalbėtojo, negalima atkreipti auditorijos dėmesio į tą vietą, į kurią norima. Taigi šis pasirinkimas ne toks efektyvus kaip kiti.

Objektai. Jeigu reikia demonstruoti kurią nors procedūrą, gali prireikti kokių nors daiktų. Turėtumėte iš anksto pasirepetuoti, ką su jais daryti, nes tai gali trukti daug ilgiau, negu manote.

Skaidrės projektoriui. Projektorius yra puiki priemonė demonstruoti ką nors grupei žmonių.

Pagrindinis prezentacijos principas: vienoje skaidrėje – viena mintis. Kuo skaidrėje daugiau informacijos, tuo ji sunkiau įsimenama ir priešingai kuo mažiau informacijos, tuo lengviau ji įsimenama.

Jeigu norite dalomąją medžiagą (būtinai parengtą Microsoft Word, o ne PowerPoint programa) išdalinti klausytojams, tą daryti reiktų po prezentacijos, nes gavę ją prieš pat prezentaciją klausytojai tik vartys, skaitys ir nesiklausys, ką sakau. Prezentacija savotiškas spektaklis, kur dėmesio centre turi būti ne skaidrės, o pranešėjas.

  • Microsoft Word 36 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 13 puslapių (2388 žodžiai)
  • Kolegija
  • Giedrė
  • Efektyvaus pristatymo elementai Vaizdinės priemonės Skaidrių parengimas
    10 - 2 balsai (-ų)
Efektyvaus pristatymo elementai Vaizdinės priemonės Skaidrių parengimas. (2016 m. Spalio 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/efektyvaus-pristatymo-elementai-vaizdines-priemones-skaidriu-parengimas.html Peržiūrėta 2020 m. Liepos 08 d. 09:57
×
125 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo