Efektyviausia mikrobangų krosnelė taikant daugiakriterinės analizės metodą


Įvadas. Literatūros apžvalga. Mikrobangų krosnelės atsiradimas. Mikrobangų krosnelė – kas tai? Prieš perkant mikrobangų krosnelę. Kriterijų sistema. Nagrinėjami objektai. Daugiakriterinės analizės metodas. Pradiniai duomenys. Galutiniai duomenys. Išvados. Literatūros sąrašas.


Šiuo daugiakriterinės analizės tyrimu bus bandoma išsirinkti iš penkių mikrobangų krosnelių gamintojų efektyviausią už panašią kainą ir su panašiais parametrais. Šis tyrimas bus naudingas tiems, kurie norės išsirinkti efektyviausią mikrobangų krosnelę iš daugelio, kadangi šiai dienai mikrobangų krosnelių apstu, o kurią pirkti neišku.

Šiame daugiakriterinės analizės tyrime buvo pasirinktas tirimo objektas - mikrobangų krosnelės.

Dauguma žmonių pasaulyje yra dirbantys asmenys. Grįžę po darbo dauguma jų stovi visą vakarą prie puodų gamindami maistą, o ne gula į lovą ilsėtis. Kaip padaryti taip, kad nereikėtų po darbų stoviniuoti prie puodų visą vakarą ir spėti pailsėti? Prisiminkime, kad visai atsitiktinai Antrojo pasaulinio karo laikais buvo išrastas nepamainomas virtuvės pagalbininkas – mikrobangų krosnelė. Dėja pirmosios mikrobangų krosnelės svėrė apie 350 kilogramų ir buvo labai brangios. Taip pat jos buvo vėsinamos vandeniu, todėl reikėjo specialios papildomos įrangos. Per daugiau kaip 50 metų mikrobangų krosnelė buvo ištobulinta iki neatpažįstamumo. Jai nebereikėjo įrangos aušinimui vandeniu, ženkliai sumažėjo ir palengvėjo jos konstrukcija, taip pat ženkliai atpigo. Po tokių pasikeitimų ji tapo prieinama kone kiekvienam žmogui ir tapo nepakeičiama ne tik namuose, bet ir pramonėje.

Mikrobangų krosnelė - tai elektrinis buitinis prietaisas, kuris mikrobangų principu šildo maistą. Šildomo kūno dalelės pradeda virpėti ir trintis viena į kitą, ir tokia trintis pavirsta į šilumą kuri ir padeda pašildyti ar iškepti maistą. Mikrobangų krosnelėje esančios mikrobangos į išorę nesklinda dėl metalinės angos bei tinklo stiklinėje durų dalyje, o jei durys atsidarytų veikimo metu, durų užrakte yra išjungiklis, kuris išjungtų mikrobangų krosnelę. Norint nesugadinti mikrobangų krosnelės reikia atminti, kad negalima naudoti metalinių indų bei indų kurie turi metalinių dalių, mastas negali būti įvyniotas į foliją, šildymui naudoti storo stiklo indus arba specialius plastikinius konteinerius.

  • Microsoft Word 157 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 17 puslapių (1765 žodžiai)
  • Kolegija
  • Valera
  • Efektyviausia mikrobangų krosnelė taikant daugiakriterinės analizės metodą
    10 - 2 balsai (-ų)
Efektyviausia mikrobangų krosnelė taikant daugiakriterinės analizės metodą. (2017 m. Gruodžio 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/efektyviausia-mikrobangu-krosnele-taikant-daugiakriterines-analizes-metoda.html Peržiūrėta 2020 m. Balandžio 04 d. 14:46
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo