Efektyvios komandos formavimasis


Įvadas. Teorinių požiūrių teiginių apžvalga. Geros komandos požymiai. Kada komandinis darbas yra svarbus? Komandos pakopos. Žmonių derinys kuris sąlygoja sėkmingą komandos darbą. Funkcijų pasiskirstymas komandoje. Analitinė dalis. Tinkamas komandos formavimas. Komandos formavimo klaidos. Išvada.


Negalima teigti, kad teorijų, kaip efektyvios komandos formavimui yra labai daug skirtingų sugalvotų teorijų. Tačiau, galime pastebėti, jog kartais įžymių vadovų grupių formavimai skiriasi. Akredituoto koučingo specialisto Tomo Misiukonio teigimu, komandos dažniausiai yra maišomos su sporto komandomis. Didžiausias skirtumas tarp sporto komandų ir organizacinių komandų yra tas, kad bet kokios sporto komandos tikslas yra parodyti efektyvumą varžybose – trumpalaikėje veikloje. Organizacijose viskas yra šiek tiek kitaip: kad pasiektų maksimalų efektyvumą, jos nesitreniruoja. Įmonėse dirbančios komandos turi būti maksimaliai efektyvios nuolat.

Michael A. West knygoje „Efektyvus komandinis darbas išskiria tris komandos lyderystės uždavinius:

Sudaryti sąlygas komandai atlikti savo darbą: kaip minėta anksčiau, komanda turėtų turėti aiškią užduoti, reikalingus išteklius ir pan.

Ugdyti bei remti komandą siekiant sėkmės: praprasti vadovo padėjimai komandai sėkmingai atlikti savo užduotis ar teikti paramą iš tiesų daug ką reiškia efektyviame komandos formavime. Taip pat padėti komandos nariams ugdyti įgūdžius ir gebėjimus bei sudaryti galimybes visada tobulinti darbuotojų kvalifikaciją.

Remdamiesi inovacijų komandos formavimo ir jos elgsenos modifikavimo moksliniais straipsniais, kurie buvo nagrinėjami pasitelkiant organizacinės elgsenos ir vadovavimo psichologijos teiginiais mokslo knygoje „Verslas: Teorija ir praktika“, galime pastebėti, kad anksčiau išvardinti straipsniai, paimti iš internetinės erdvės, dalinai atitinka mokslininkų analizes. Moksliniame straipsnyje yra aprašomi efektyvios inovacijos komandos formavimo būdai bei subtilybės. Komandos formavimasis yra apibrėžiamas kaip procesas, kuriame valdymas yra sudėtingas ir reikalingas patirties bei žinių. Formuojant komandą, reikia atsižvelgti į pagrindinius komponentus, lemiančius jos darbo efektyvumą. Komanda yra kuriama pagal keturias kategorijas: darbo dizainą, sudėtį, kontekstą ir procesą. Kiekvienu komandos formavimosi etapu reikalavimai darbuotojams turi būti vis skirtingi. Komandos formavimas veikia ne tik vidiniai veiksniai, priklausantys nuo jos narių elgesio, bet ir išoriniai kūrybingumo vidinės motyvacijos dirgikliai. Būtina analizuoti inovacijų komandoje vykstančius procesus jos formavimo, diferenciacijos, integracijos ir brandos etapais, jų sąsajas su komandos efektyvumo veiksniais, lemiančiais jos kūrybinio potencialo naudojimą bei vystymą ir potencialas psichologines problemos.

Formuojant efektyvią komandą, pastebime sutapimą, nes vadovai turi formuoti komandą iš įvairių sričių specialistų, dažnai priklausančių įvairiems įmonės padaliniams. Skirstoma taip, kad būtų skatinamos pastangos naujovėms sukurti, skleisti ir naudoti.

Efektyvus komandos formavimas gali užtikrinti, kad komanda kuo ilgiau taikytų naujus darbo būdus ir gebėtų nuolat keistis. Pastebime, kad internetinėje erdvėje rastų autorių nuomonės sutampa su mokslinės knygos teorija ir galime adekvačiai teigti, kad efektyvios komandos formavimo „taisyklės“ yra palygintinai panašios organizacijose. Efektyvus komandos formavimas gali užtikrinti, kad komanda kuo ilgiau taikytų naujus darbo būdus ir gebėtų nuolat keistis. Darbas yra gyvybiškai svarbus sunkesnei, konkurencinei veiklai, kuri, nors ir rečiau pasitaiko, bet gali būti lemiama.

  • Vadyba Referatas
  • Microsoft Word 49 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 14 puslapių (2346 žodžiai)
  • Universitetas
  • Shitblet
  • Efektyvios komandos formavimasis
    10 - 3 balsai (-ų)
Efektyvios komandos formavimasis. (2017 m. Spalio 11 d.). https://www.mokslobaze.lt/efektyvios-komandos-formavimasis.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 22 d. 19:08
×