Efektyvios komunikacijos refleksijos: aktyvus klausymas


Efektyvios komunikacijos refleksijos. Aktyvus klausymas, klausimų technikos, asertyvus elgesys, „aš“ pasisakymai, neverbalikos diagnostika.


Bendravau su draugu dėl kelionės į kitą šalį vasaros metu. Komunikacija vyko tiesiogiai.

Šiais metais kilo diskusija su draugu dėl kelionės į kitą šalį vasaros metu. Kartu su mumis norėjo skristi 4 asmenų kompanija, tačiau jie pasikliavo mūsų interesais, todėl aš kartu su draugu buvome šios kelionės iniciatoriai. Iki to komunikacija vyko telefonu, tačiau nusprendėme susitikti kavinėje, nes galvojome, kad gausis efektyvesnis pokalbis. Norėjau išsaugoti šiltus ir draugiškus santykius su draugu, todėl mano interesas buvo vadovautis poreikių piramide, ypač pagarbos punktu. Draugas taip pat buvo nusiteikęs geranoriškai, norėjome kuo greičiau surasti sprendimą, nes vasara jau buvo labai arti. Tačiau mūsų interesai skyrėsi – jis norėjo nuvykti į poilsinę kelionę, o aš į kultūrinę (nepamirštant ir kelių dienų poilsio). Naudodamas refleksyvų klausymąsį bandžiau suprasti kodėl būtent draugas norėjo poilsinės kelionės, o ne kultūrinės. Labiausiai pasitelkiau idėjos vystymuisi, kadangi norėjau išgirsti kuo daugiau argumentų. Ir man tai puikiai pavyko, sužinojau, kad draugui svarbiausia buvo praleisti gerai laiką su kompanija be papildomos veiklos, tesiog ramiai poilsiaujant. Mano manymu, jis nepakankamai turėjo žinių apie kultūrinės kelionės privalumus. Todėl pasakiau, kad per mažai žino apie kultūrinės kelionės privalumus (vėliau – paaiškinau kokie yra privalumai). Naudodamas “Aš” kalbą perteikiau savo pasiūlymą, kuris būtų naudingas ir man, ir jam – nuvykti į Italiją, kur netrūksta jūros ir smėlio paplūdimių, bet tuo tarpu tai buvo šalis, kuri pasižymi savo architektūra bei istorija. Todėl galėsime ne tik pasimiegauti poilsiu, bet ir sužinoti daug įdomių faktų apie kadaise buvę Romos imperijos buveinę – Italiją.

Kalbėdamas su draugu gerai išklausiau jį, bet tuo tarpu buvau pats išgirstas. Leidau jam suprast kokie yra kultūrinės kelionės privalumai. Tačiau nusprendėme skrysti į Italiją ne tik dėl poilsio, bet ir dėl kultūros pažinimo. Tokiu būdų mes buvome ne tik patenkinti, bet ir sugebėjome rasti bendrą sprendimą išsaugodami draugiškus santykius.

  • Microsoft Word 25 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 6 puslapiai (1921 žodžiai)
  • Universitetas
  • Miroslav
  • Efektyvios komunikacijos refleksijos: aktyvus klausymas
    10 - 1 balsai (-ų)
Efektyvios komunikacijos refleksijos: aktyvus klausymas. (2019 m. Spalio 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/efektyvios-komunikacijos-refleksijos-aktyvus-klausymas.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 06 d. 19:53
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo