Efektyvios rinkos hipotezė


Įvadas. Rinkos samprata. Efektyvios rinkos hipotezės pradininkai. Efektyvios rinkos hipotezė. ERH formos pagal E. F. Famą. Išvados. Literatūros sąrašas.

Efektyvios rinkos teorija palaipsniui pradėta vystyti palyginus visai neseniai, nuo XX amžiaus pradžios ir yra vystoma iki šiol, nes keičiasi laikai, technologijos bei pati ekonomika ir jos rinka, todėl svarbu plėtoti šią teoriją ir toliau. Dvi sąvokos ,,efektyvi“ ir ,,neefektyvi“ rinka yra naudojamos išties dažnai tiek ekonomikoje, tiek ir kasdieniniame gyvenime, bet ne visi supranta ką jos reiškia iš tiesų, todėl ir pasirinkau nagrinėti šią temą, norėdama išsiaiškinti šios teorijos atsiradimą, prasmę ir naudą ekonominiam vystymuisi. Efektyvios rinkos hipotezė, sutrumpinai ją galima žymėti ERH, yra suvokiama kaip idėja, kad finansų rinkos yra efektyvios,vertybinių popierių kainos jau atspindi jų tikrąją ekonominę vertę, kuri pagrįsta visa tuo metu žinoma informacija.

Darbo tikslas: Išanalizuoti efektyvios rinkos hipotezę bei suvokti, kodėl ši teorija yra naudinga ir šiomis dienomis.

Išteklių rinka - tai tokia, kurioje namų ūkiai parduoda arba skolina savo nuosavybėje turimus išteklius verslui;

Produktų rinka - apima prekes ir paslaugas, kurias parduoda ir perka žmonės bei įmonės. Jeigu prekių kainos auga, tai paklausa mažėja; 

Finansų rinka - leidžia žmonėms pirkti ir parduoti, t.y apsimainyti pinigais, vertybiniais popieriais ir finansinėmis priemonėmis, tokiomis kaip obligacijos, akcijos, žaliavų (tauriųjų metalų ar grūdų) sandoriais, kurie gali būti išankstiniai ir ateities. Reikėtų nepamiršti,kad jeigu kaina didėja,tai didėja ir paklausa.

Nagrinėjant mano pasirinktą temą, svarbiausia iš šių trijų ekonomikoje egzistuojančių rinkų yra finansų rinka. Būtent ši rinka yra viena svarbiausių valstybės finansų sistemos dalių ir atlieka vieną svarbiausių ekonominių funkcijų – optimaliai paskirsto laikinai laisvas lėšas tarp valstybės ūkio subjektų bei kartu įtraukia į investavimo procesą individualius asmenis, kurie nėra verslininkai.

  • Microsoft Word 84 KB
  • 2015 m.
  • 10 puslapių (2039 žodžiai)
  • Universitetas
  • Greta
  • Efektyvios rinkos hipotezė
    10 - 10 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Efektyvios rinkos hipotezė. (2015 m. Kovo 30 d.). https://www.mokslobaze.lt/efektyvios-rinkos-hipoteze.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 15 d. 19:33
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo