Efektyvių pokyčių valdymas


Įvadas. Pagrindiniai efektyvių pokyčių etapai ir fazės. Organizacinių pokyčių teorijų apžvalga. Organizaciniu pokyčių teorija e. Organizaciniu pokyčių teorija o. Pokyčių teorijų sugretinimas ir jų priešpriešos valdymas. Išvados. Literatūra.


Aktualumas. Organizaciniai pokyčiai yra neatsiejama šiuolaikinės ekonominės veiklos dalis. Susiklosčiusi dabartinė verslo realybė reikalauja nuolat tobulėti, augti bei vystyti įgūdžius ir kompetencija. Šiuolaikinės organizacijos, reaguodamos į nuolat kintančią aplinką, yra priverstos keisti produktus, sistemas, technologijas, valdymo struktūras bei procesus. Deja, šie pokyčiai pavyksta ne visuomet – užtrunka per ilgai, kainuoja per brangiai, o rezultatai yra sąlyginai maži. Tik žinant būtinas sėkmingo pokyčių įgyvendinimo sąlygas, įvertinus organizacinių pokyčių valdymo teorijas bei taikant darbuotojų įtraukimo metodus, galima daug greičiau įvykdyti organizacijai reikalingus bei efektingus pokyčius.

Darbo tikslas – išnagrinėti ir įvertinti organizacinių pokyčių valdymo teorijas E bei O ir jų taikymo organizacijoje ypatumus. Nustatyti, dėl kokių priežasčių dauguma pokyčių būna neefektyvūs.

Išanalizuoti pokyčių organizacijoje teoriją O, nagrinėjančią verslo organizaciją kaip besivystančią sistemą;

Atlikti nagrinėjamų teorijų sugretinimo ir priešpriešos valdymo analizę;

Pradžioje pokyčiai neišvengiamai kelia neapibrėžtumo, prieštaringumo ir sumaišties jausmus, nors jie yra ir būtini. Žmonės, o ypatingai vadovai organizacijose fokusuojasi į pokyčius, į naujoves, į inovacijas, bet vis dėlto efektyviai įgyvendinti pokyčius yra labai sudėtinga. Įvairūs tyrimai rodo, jog tik 40% pokyčių pavyksta įgyvendinti, nors pokyčiai vyksta visuomet. Apie pokyčius rašoma ir sakoma daug, tačiau mažai pateikiama idėjų kaip juos įgyvendinti.

Pokyčiai yra cikliški – jie keičiasi kaip metų laikai. Kitaip tariant, jie yra neišvengiami, taip pat, kaip po vasaros ateina ruduo(C.Janssen, 1975).

Į pokyčių ratą įeina ir keturi pagrindiniai pokyčių valdymo etapai – inicijavimas, planavimas, įgyvendinimas ir įtvirtinimas.

Inicijavimas turėtų prasidėti dar komforto būsenoje, nes būtent tada, organizacija gali priimti tikrovę, nustatyti esamą ir siekiamą padėtį bei atlikti suinteresuotų šalių analizę. Antroje fazėje – priešinimosi laikotarpiu tai padaryti daug sunkiau, nes tada organizacijoje vyrauja emocijų audra. Kaip galima priimti tikslius, reikalingus, racionalius sprendimus ir įvertinti realybę, kai organizacija yra depresijoje?

Planavimo etapas yra labai svarbus sėkmingų pokyčių įgyvendinimui. Šitame etape organizacija, arba organizacijos vadovas turi pasirinkti pokyčio strategiją, parengti pokyčio programas ir projektus, pasiekti susitarimus su suinteresuotomis šalimis. Sunkiausia pasirinkti pokyčių strategija, nes kartais pokytis yra neįgyvendinamas pasirinkus jam netinkančią strategiją.

Įgyvendinimo etapas skirtingai nei kiti, gali vykti dviejose fazėse iš eilės. Pirmiausiai jis gali prasidėti dar priešinimosi fazėje, o vėliau pereiti į eksperimentavimo fazę. Šiame etape svarbu vykdyti pokyčio programą, stebėti jos eigą, koreguoti. Labai svarbus aspektas šiame etape yra individualus pokalbiai ir diskusijos. Norint įgyvendinti pokytį, reikia atkreipti dėmesį į darbuotojų jausmus – visada reikia juos įvertinti. Kiekvienas žmogus nori būti įvertintas ir išgirstas. Jausmai nulemia žmonių elgesį – jei žmogus jaučiasi svarbus ir reikalingas, jis į darbą įsitrauks kūrybiškai ir atneš žymiai geresnių rezultatų (W. Schutz,).

  • Vadyba Referatas
  • Microsoft Word 43 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (2800 žodžiai)
  • Universitetas
  • Ernest
  • Efektyvių pokyčių valdymas
    10 - 3 balsai (-ų)
Efektyvių pokyčių valdymas. (2016 m. Balandžio 21 d.). https://www.mokslobaze.lt/efektyviu-pokyciu-valdymas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 18 d. 23:38
×