Egiptas apie šalį.


Geografijos referatas. Egipto geografinė padėtis. Nilas. Teigiami dalykai. Neigiami dalykai. Asuano užtvanka. Sueco kanalas. Egipto piramidės. Gizos piramidės ir sfinksas. Cheopso piramidė. Egipto miestai. Kairas. Asuanas. Aleksandrija.


Egiptas randasi afrikos žemyno šiaurės rytuose. Rytinėje egipto dalyje randasi raudonoji jūra. Šiaurėje – viduržemio jūra. Pietryčiuosia yra etiopijos kalnynas, vakarinę dalį užima libijos dykuma (sacharos dalis), o rytuose arabijos dykuma. Maždaug per vidurį egipto teka ilgiausia pasaulio upė nilas. Nuo viktorijos ežero iki viduržemio jūros nilo tėkmę kerta penki slenksčiai. Paskutinius 150km nilas pasidalijapagrindinis egipto gyvybės šaltinis nilas – ilgiausia pasaulio upė. Ji išteka iš kalnų ežerų centrinėje afrikoje. Nilo ilgis apie 6500km.

Pavasarį nilo aukštupyje smarkiai lyja. Lietaus ir tirpstančio sniego vanduo subėga į upę ir nilas patvinsta. Potvynis egipte prasideda vasaros viduryje. Jis trunka iki lapkričio mėnesio. Kai vanduo nuslenka, ant nederlingos žemės lieka derlingas dumblas, kuris yra dažniausiai juodos spalvos. Taip nilas patręšia dirvą. Todėl tai žmonėms sudarė puikias sąlygas verstis žemdirbyste, gyvulininkyste.

Bet taip pat potvynio metu nilas padarydavo daug žalos: potvynių metu vanduo nuplaudavo žemės sklypų ribas ir įrenginius laukuose. O labai stiprūs potvyniai nunešdavo ištisus kaimus.

Tam, kad žmonės galėtų sureguliuoti nilo vandens lygį, jiems reikėjo pastatyti užtvanką. Taigi jie prie asvano miesto pastatė asvano žtvanką. Ji buvo statoma 10 metų. Sukauptą tvenkinyje vandenį imta naudoti laukams drėkinti, o vandens jėgainė pradėjo gaminti elektros energiją. Taip pat kai buvo pastatyta asavano užtvanka su. Iš buvusio nilo slėnio, kur dabar tyvuliuoja nasero tvenkinys, iasuano užtvanka, esanti šiek tiek į pietus nuo miesto, egipte buvo pastatyta ne tik tam, kad reguliuotų kasmetinius nilo potvynius, bet ir kad būtų sukurti vandens rezervuarai, kuriuose būtų galima saugoti didelį kiekį vandens, gelbėjančio nuo bado žiaurių sausrų metu. Užtvankos statyba buvo tarptautinis.

Projektas, pradėtas 1960 m. , metu. Užtvankos statyba buvo tarptautinis projektas, pradėtas 1960 m. , o 1970 m. Atidarytas tuometinio egipto prezidento. Statybų metu buvo dedamos didžiulės pastangos tam, kad į tėvynę grąžinti nubijos gyventojus ir perkelti į kitą vietą didžiąją abu smbelio šventyklą. Rezervuaras, dabar žinomas nasero ežero vardu, bendruomenei labai naudiidėja apie kanalą, jungiantį viduržemio ir raudonąją jūras kilo dar seniausiais laikais, faraono tutmosio iii valdymo laikotarpiu. Persų invazijos laikotarpiu karalius darijus i įsakė baigti kanalą, kuris po to buvo geros būklės iki ptolomėjų eros, bet paskui apgriuvo. Metų metus kanalas buvo.

  • Geografija Referatai
  • 2010 m.
  • Žydrūnė
  • 9 puslapiai (2006 žodžiai)
  • Geografijos referatai
  • Microsoft Word 89 KB
  • Egiptas apie šalį.
    9 - 3 balsai (-ų)
Egiptas apie šalį.. (2010 m. Kovo 03 d.). http://www.mokslobaze.lt/egiptas1.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 19 d. 22:14