Egiptiečių tikėjimas skaidrės


Egiptiečių tikėjimas. Pamokos uždaviniai. Šventais buvo laikomi ir kaikurie gyvūnai. Faraonas maištininkas. Dievai ir Deivės. Saulės dievas Ra. Derlingumo ir pomirtinio pasaulio dievas Ozyris. Tėbų miesto globėjas Amonas. Faraonų globėjas Horas. Meno ir meilės deivė Hatora. Šeimos deivė Izidė. Setas. Anubis. Totas. Pomirtinis gyvenimas. Mumijos paruošimas. Mirusiųjų teismas.

Sužinosime kas yra politeizmas ir monoteizmas Sužinosime nemažai Egiptiečių Dievų Sužinosime kas yra mirusiųjų teismas ir knyga Sužinosime kaip žmonės ruošdavosi pomirtiniam gyvenimui Atliksime užduotis pratybose.

Monoteizmas – vieno Dievo tikėjimas Politeizmas – tikėjimas į daug Dievų.

Per tūkstančius metų egiptiečių tikėjimas keitėsi. Ilgainiui saulės dievo Ra kultas susiliejo su Tėbų mieste garbinto Amono kultu. Todėl saulės dievą imta vadinti dvigubu vardu – Amonu Ra.

Maždaug II tūkstm. Pr. Kr. Vidyryje faraonas Amenchotepas IV įsakė vietoj tūkstančius metų garbintų dievų tikėti vieną saulės ir visatos dievą – Atoną Kad žmonės pamirštų senuosius dievus, valdovas liepė nuo šventyklų nutrinti jų vardus. Įkūrė naują sostinę – Achetoną ir ten apsigyveno su šeima: gražuole žmona Nefertite ir trimis dukterimis. Žmonėms ir žyniams nepatiko naujasis valdovo įsakymas ir po faraono mirties pradėjo garbinti senuosius dievus. Atono šventyklos nugriautos, o naujoji sostinė apleista.

Ra kasdien auksiniu laivu keliauja dangumi, o vakare nusileidžia į mirusiųjų pasaulį. Naktį, plaukdamas požemine Nilo upe, jis nugali piktąsias jėgas ir rytą vėl pasirodo danguje. Taip egiptiečiai suprato saulės patekėjimą ir nusileidimą.

Izidės ir Ozyrio sūnus: faraonų ir dangaus globėjas, turintis žmogiškąjį pavidalą: mūšyje Horas neteko akies, kuri tapo simboliu, saugančiu nuo blogio: vaizduojamas su sakalo galva, dviguba Aukštutinio ir Žemutinio Egipto karūna.

Žmonės manė, kad siela liks gyventi mirusiųjų pasaulyje, jei bus išsaugotas jos kūnas.

  • Tikyba Skaidrės
  • MS PowerPoint 1482 KB
  • 2015 m.
  • 25 puslapiai (726 žodžiai)
  • Aistė
  • Egiptiečių tikėjimas skaidrės
    10 - 3 balsai (-ų)
Egiptiečių tikėjimas skaidrės. (2015 m. Vasario 15 d.). https://www.mokslobaze.lt/egiptieciu-tikejimas-skaidres.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 18 d. 04:14
×