Egipto apskaitos sistema


Šalies pristatymas. Politinė – ekonominė sistema. Politinė sistema. Šalies pramonės stuktūra. Verslo organizacijų tipai. Apskaitos reglamentavimas. Infliacija. Teisinė sistema. Mokesčių sistema. Įmonių finansavimo sistema. Įmonių finansavimo modeliai. Vertybinių popierių biržos. Finansinės institucijos. Apskaitos profesija. Apskaitos importavimas. Apskaitos reglamentavimas. Įstatymai/Norminiai aktai. Sąskaitų planas. Standartai. Atitikimas ias/ifrs ir kiti. Literatūra.

Egipto Arabų respublika yra šiaurės rytų Afrikos valstybė, abipus Nilo žemupio ir vidurio, kurios sostinė Kairas. Ši šalis ypač garsi senųjų civilizacijų palikimu bei istoriniais paminklais, tokiais kaip piramidės, sfinksas, šventyklos ir faraonų kapai. Šiandien Egiptas yra visų arabų kultūrinis ir politinis centras.

Mişr – tai arabiškas Egipto pavadinimas, kuris reiškia šalis ar valstybė. Tuo tarpu senovės egiptiečiai savo šalį vadino Kemet (juodas). Šis pavadinimas kilo dėl pastovių kasmetinių Nilo potvynių, kurie sudrėkindavo dykumas ir patręšdavo jas derlingu dumblu. Tokie Nilo svyravimai ir lėmė civilizacijos atsiradimą šiame krašte. Remiantis papirusų užrašais yra manoma, kad senovės Egiptas gyvavo jau nuo 4 tūkstantmečio prieš Kristų pabaigos.

„Egipte gyvena apie 69,3 mln. gyventojų, iš kurių 50,5% vyrų ir 49,5% moterų. Pagal gyventojų skaičių Egiptas yra didžiausia arabų valstybė. Šiame krašte dominuojantis tikėjimas yra islamas (~94%), nors esama ir krikščionių (koptų) (~6%), taip pat nedaug katalikų ir anglikonų“ (Visuotinė Lietuvių enciklopedija, 2004, p. 332). Daugiau nei pusė visų Egipto gyventojų gyvena palei Nilo upę ir Sueco kanalą, o tuo tarpu Sacharos dykumoje gyventojų yra labai mažai dėl gamtinių sąlygų.

Egiptiečiams gyvenantiems Nilo deltoje ir slėnio šiaurėje yra labai svarbi žemdirbystė. Dažniausiai vyrauja smulkus ūkis. Šiose teritorijose yra auginama vilnamedžiai, ryžiai, kukurūzai, kviečiai, cukranendės, datuliniai finikai ir kita produkcija. Taip pat Egipte yra labai išplėtota gavyba, tekstilė, maisto pramonė, metalurgija bei naftos gavyba. Be to, Egipto Arabų respublika turėdama savo seną istoriją ir gausybę istorinių paminklų (Džoserio, Cheopso piramidės, Amono šventyklos, Sfinksas, Memfio nekropoliai) kiekvienais metais pritraukia vis daugiau turistų. Dėl šios priežasties dižiausias bendras vidaus produktas (BVP) yra sukuriamas paslaugų sektoriuje iš turizmo.

  • Apskaita Kursinis darbas
  • Microsoft Word 90 KB
  • 2015 m.
  • 18 puslapių (4377 žodžiai)
  • Universitetas
  • Peleda
  • Egipto apskaitos sistema
    10 - 7 balsai (-ų)
Egipto apskaitos sistema. (2015 m. Kovo 01 d.). https://www.mokslobaze.lt/egipto-apskaitos-sistema.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 23 d. 22:08
×