Egipto civilizacija referatas


Mirusiujų karalystės valdovas. Referatas egipto dangus. Egipto referatas. Meno ir meiles deive hatora. Nilo civilizacija. Egipto dievai. Egipto civilizacja.

Egiptiečių tautą sudarė afrikiečiai ir azijiečiai, atsikėlę čia apie 5200 m. Pr. Kr. Kuriasi kaimai ir maži miesteliai, kurie paskui jungdamiesi sudaro Šiaurės ir Pietų karalystes. Apie 3200 m. Pr. Kr. Šios karalystės suvienijamos. Pirmuoju Aukštutinio ir Žemutinio Egipto karalysčių faraonu tampa Menas (Narmeras


Pr. Kr. Kuriasi kaimai ir maži miesteliai, kurie paskui jungdamiesi sudaro šiaurės ir pietų karalystes. Apie 3200 m. Pr. Kr. Šios karalystės suvienijamos. Pirmuoju aukštutinio ir žemutinio egipto karalysčių faraonu tampa menas (narmeras). Prasideda ilga 3000 metų trukusi egipto istorija, kurią viena ar kita linkme kreipė 30 dinastijų ir 180 valdovų.

Pirmoji sostinė tisas iki šiol nesurasta. Apie 2680 m. Pr. Kr. Prasideda laikotarpis vadinamas senąja karalyste. Sostinė perkeliama į memfį. Džoseris pasistatydina sakaroje kapą-piramidę. Iv dinastijos faraonų cheopso, chefreno ir mikerino laikais iškyla garsiosios al gizos piramidės ir sfinksas.

Kaip dauguma senovės tautų, egiptiečiai yra politeistai - turi daug dievų. Beveik kiekviena gyvenvietė turi savo dievą. Vėliau iškyla svarbiausių gyvenviečių dievai: horas, totas, hatora, anubis, setas ir kiti. Jų atvaizdų randama ant visų šventyklų ir laidojimo paminklų sienų - turi ir žmonių, ir gyvulių, ir gamtos reiškinių bruožų. Keletas dievų yra ypač garbinami: pirmiausia dievas saulė ra, kuris susijungęs su amonu, tėbų dievu avinu, virto amonu ra; arba ozyris, legendinis karalius, kuriam pavydėjo ir kurį nužudė jo brolis setas. Ozyrio žmona izidė surenka išmėtytas jo kūno dalis ir padaro pirmąją mumiją. Savo meilės jėga ji grąžina gyvybę ozyriui, simbolizuojančiam prisikėlimą ir tapusiam mirusiųjų karalystės valdovu. Iš izidės ir ozyrio sąjungos gimė dievas horas. Štai ką dievai reiškia.

Anubis - tėbų mirusiųjų miesto balzamuotojų dievas. Mirusiųjų dievas, vaizduojamas šakalu arba žmogumi su šakalo galva. Žmonės dažnai matydavo šakalus kapinėse, todėl tikėjo, jog anubis prižiūri mirusiuosius. Per hatora - menų deivė, vaizduojama karve, moterimi su karvės galva ar vien tik su karvės ragais. Taip pat meilės ir linksmybių deivė.

Hatora buvo horo žmona ir žmonės manydavo ją esant faraono motina. Horas - izidės ir ozyrio sūnus. Dangaus dievas, vaizduojamas sakalu, žmogumi sakalo galva. Faraonas buvo laikomas dievo sakalo horo įsikūnijimu - taip susiformuoja saulės dievo kaip dangiškojo karaliaus idėja. Faraono globėjas ir dažnai pats faraonas. Horas laikomas aukštutinio ir žemutinio egipto suvienytoju.

Mūšyje horas neteko vienos akies. Bet ta akis jam buvo sugrąžinta ir nuo to laiko horo akis tapo senovės egiptiečių apsaugos simboliu. Po šio mūšio horas tapo gyvųjų pasaulio valdovu.

Izidė - ištikima žmona ir atsidavusi motina.

  • Microsoft Word 148 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 7 puslapiai (1299 žodžiai)
  • Egipto civilizacija referatas
    10 - 3 balsai (-ų)
Egipto civilizacija referatas. (2011 m. Birželio 19 d.). https://www.mokslobaze.lt/egipto-civilizacija-referatas.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 18 d. 20:27
×
142 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo