Egipto civilizacija


Egipto civilizacija skaidres. Senoves egipto valstieciai darbai. Egipto civilizacija konspektas. Literatura apie egipto civilizacija. Senovės egipto valstieciai. Senoves egipto valstieciai. Egipto valstieciai. Egipto civilizacija rašynelis. Senoves egipto vergai. Skaidres egiptieciai.

Egipto civilizacija. Senoji karalystė. Vidurinioji karalystė. Naujoji karalystė. Faraonai. Žyniai ir didikai. Valstiečiai ir amatininkai. Vergai. Egiptietės moterys. Egiptiečių raštas. Matematika. Geometrija. Astronomijos pagrindai. Medicinoje. Menas. Naudota literatūra.

Į pietvakarius nuo mesopotamijos , nilo slėnyje, egipte, išsivystė kita civilizacija. Egipto civilizacija užgimė kiek vėliau nei šumero ir gyvavo daugiau kaip 3000 metų. Per tą laiką ji patyrė tris klestėjimo ir du nuosmukio laikotarpius, tačiau egiptiečių visuomenė beveik nepasikeitė. Didikai gyveno prabangoje, valstiečiai dirbo laukuose , o vergai tarnavo savo šeimininkams.

Nilo slėnis buvo žemiškasis rojus klajoklių gentims , kurios vertėsi rankiojimu ir medžiokle. Apie 6000 m. Pr. Kr. Egiptiečiai jau statė gyvenvietes, tapo žemdirbiais ir gyvulių augintojais. Laikui bėgant egiptiečių gyvenvietės jungėsi į sritis, vadinamas nomais. Kiekvienas nomas garbino savo dievus, turėjo savo diduomenę. Svarbiausius reikalus tvarkė nomarchas – nomo viršininkas. Nomai tarpusavyje dažnai kariavo. Taip formavosi mažų valstybėlių junginiai. Iš jų vėliau susidarė dvi stambios karalystės : žemutinio egipto karalystė (nilo deltoje) ir aukštutinio egipto karalystė (į pietus nuo deltos). Apie 3100 m. Pr. Kr. Aukštutinio egipto karalius menas užkariavo žemutinį egiptą ir suvienijo šalį , sostinė – memfis.

Senoji karalystė (centras memfyje). Jos įkūrėjas laikomas džoseris. Ji gyvavo 2700-2200 m. Pr. Kr. Tuo laikotarpiu pagerėjo žemės ūkis , buvo kontoliuojama drėkinimo kanalų bei užtvakų būklė , buvo gabenama rūda įrankiams gaminti , pradėtas naudoti žiedžiamasis ratas ( puodams gaminti) , statomos piramidės.

Po suirutės susikūrė vidurinioji karalystė, gyvavusi nuo 2000-1800 m. Pr. Kr. Jos sostinė buvo tėbai. Šalį valdė vienas faraonas.

  • Microsoft Word 6 KB
  • 2010 m.
  • 2 puslapiai (693 žodžiai)
  • Baltrus
  • Egipto civilizacija
    10 - 2 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Egipto civilizacija. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/egipto-civilizacija.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 19 d. 12:35
Peržiūrėti darbą
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo