Egipto civilizacijos pasiekimai


Egipto civilizacija skaidres. Egipto civilizacijos laimejimai. Senoves egipto pasiekimai. Egipto civilizacija. Egipto laimejimai. Pirmuju civilizaciju laimejimai. Senuju civilizaciju laimejimai piesiniai. Egiptieciu pasiekimai. Indo civilizacijos laimejimai. Senoves civilizaciju pasiekimai.

Architektūros ir statybos technologijų srityje egipto laimėjimai neturi lygių ne tik senovės rytuose, bet ir visame senovės pasaulyje: buvo įvaldyti labai pažangūs kietųjų akmens rūšių apdirbimo metodai, kurie iki šiol tyrinėtojų nėra iki galo išaiškinti ir suprasti. Iki šių dienų yra išlikęs vienintelis iš septynių pasaulio stebuklų – cheopso piramidė.

·

· egiptiečiai, nilo potvynių pradžią sieję su dangaus šviesulių padėtimi, nustatė, kad metus sudaro 365 dienos. Nedaug pasikeitusiu egiptiečių saulės kalendoriumi naudojamės ir dabar. Seniausia egiptiečių rašto forma buvo hieroglifai. Ilgainiui šalia jų atsirado dvi greitraščio formos – hieratinis ir demotinis. Pirmąjį naudojo žyniai ir raštininkai, antąjį – visi raštingi žmonės. Manoma, kad egipto žyniai pirmieji sukūrė ir alfabetinio rašto principus, bet siekti išsaugoti savo privilegijuotą padėtį, susijusią su painaus hieroglifų rašto išmanymu, alfabeto sistemos sąmoningai neįdiegė.

· egiptiečių matematika rėmėsi dešimtaine sistema. Jie mokėjo operuoti trupmenomis, apskaičiuoti rutulio paviršiaus plotą ir piramidės tūrį, gana tiksliai nustatė skaičiaus pi reikšmę (3,16). Egiptiečiai daug pasiekė chemijos ir medicinos srityse. Jau senosios karalystės laikais egzistavo gydytojų specializacija. Egiptiečiai mokėjo daryti netgi kai kurias nesudėtingas galvos operacijas.

· egiptiečių raštas atsirado iv tūkstantmečio pr. Kr. Pradžioje. Egiptiečiai rašydavo papiruse arba užrašus kaldavo akmenyje. Iš pradžių egiptiečiai rašė piešinių pavidalo ženklais. Laikui bėgant imta rašyti dar paprastesniu raštu, sudarytu iš brūkšnelių, lankelių ir skritulėlių.

· egiptiečių kasdienybė reikalavo nuolat skaičiuoti. Vyriausybė nustatydavo gyventojams mokesčius ir suskaičiuodavo, kiek jų surenkama. Sudėtingus skaičiavimus reikėjo atlikti statant piramides, šventyklas, įrengiant drėkinimo sistemas.

  • Microsoft Word 5 KB
  • 2012 m.
  • 2 puslapiai (559 žodžiai)
  • Egipto civilizacijos pasiekimai
    10 - 3 balsai (-ų)
Egipto civilizacijos pasiekimai. (2011 m. Birželio 19 d.). https://www.mokslobaze.lt/egipto-civilizacijos-pasiekimai.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 23 d. 01:51
×
143 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo