Egipto ir Mesopotamijos senųjų civilizacijų palyginimas


Egipto civilizacijos kultūrinis paveldas. Mesopotamijos kulturinis paveldas.

Egipto ir mesopotamijos senųjų civilizacijų palyginimas. Egiptas. Priešdinastinis laikotarpis (~3200 – ~3050 m. Pr. M. E. Senoji karalystė. Vidurinioji karalystė. Naujoji karalystė. Vėlyvasis laikotarpis. Didžiausi Egipto civilizacijos pasiekimai/palikimai mokslo ir kultūros srityje. Svarbiausi Mokslo laimėjimai. Palikimas meno srityje. UNESCO saugomi objektai buvusioje Egipto civilizacijos teritorijoje. Mesopotamija. Šumerų laimėjimai. UNESCO saugomi objektai buvusioje Mesopotamijos civilizacijos teritorijoje.

Geometrija. Mokėjo išmatuoti žemės sklypą, statyti geometriškai labai tikslias piramides.

Mesopotamijos teritoriją tarsi apglėbusios laiko Tigro ir Eufrato upės. Šis kraštas tapo antrosios seniausios civilizacijos buveine.

Žinoma, kad jau VI tūkstantmetyje pr. Kr. Mesopotamijoje jau būta sėslių žmonių gyvenviečių.

Babilonas, 1935 m. buvo paskelbtas archeologiniu miestu. Dalinai atkastas praeitame šimtmetyje. Jis buvo dviejų garsių Babilonijos karalių – Hamurapio ir Nabuchodonosaro, pastačiusio garsiuosius Kabančius Babilono sodus, sostinė.

Kabantys Babilono arba Semiramidės sodai- tai technikos ir romantiškos svajonės mišinys. Tai vienas iš septynių pasaulio stebuklų. Puošnios ir didingos giraitės, išsidėsčiusios kylančiose terasose (manoma, kad galėjo siekti 40 m aukščio), krentantys kriokliai ir puikūs fontanai. Tai kalnuoto Irano kraštovaizdžio stebuklai perkelti į niūrią Mesopotamijos lygumą. Tai buvo meilės paminklas- prabangi dovana, pastatyta karaliaus, kad pradžiugintų tėvynės išsiilgusią žmoną.

  • Geografija Namų darbas
  • Microsoft Word 227 KB
  • 2014 m.
  • 6 puslapiai (1766 žodžiai)
  • Aiste
  • Egipto ir Mesopotamijos senųjų civilizacijų palyginimas
    10 - 8 balsai (-ų)
Egipto ir Mesopotamijos senųjų civilizacijų palyginimas. (2014 m. Gruodžio 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/egipto-ir-mesopotamijos-senuju-civilizaciju-palyginimas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 17 d. 22:31
×