Egipto piramidės ir jų istorija


Egipto piramides istorija. Piramidžių istorija. Skaidres apie piramides. Egipto piramidės referatas. Egipto piramidziu kilme ir paskirtis. Snofru piramide lt. Egipto piramides referatai. Egipto piramidės skaidrės. Piramides skaidrese. Piramidziu kilme.

Egipto piramidės ir jų istorija. Įvadas. Egipto pradžia lietuvoje. Architektūra. Džoserio pakopinė piramidė kitaip butų vadinama pakopinė mastaba. Cheopso piramidė. Khafre piramidė - chefreno piramidė. Menkaure piramidė - mikerino piramidė. Piramidės ir jų kilmė. Piramidės paskirtis. Piramidžių statytojai. Kelios snofru piramidės. Išvados.

Piramidė yra klasikinis Egipto civilizacijos simbolis, tačiau jos kilmė kelia daug ginčų ir prieštaravimų. Atrodo, kad piramidės ir su jomis susiję statiniai atsiranda staiga ir plačiu mastu, tarytum radikali naujovė. Pirmąjį piramidės kompleksą – karaliaus Džoserio (apie 2640 m.pr.Kr.) kompleksą Sakaroje, pastatytą vien iš akmens, sudaro 60 m aukščio laiptuotoji piramidė ir aptvaras su įvairiais statiniais, užimantis 13,9 ha plotą. Ankstesnis didžiausias karališkasis paminklas, karaliaus Chasechemvio (Džosero pirmtako) dumblo plytų aptvaras Abide, tėra 0,81 ha ir daugiau tuščias. Po Džosero kurį laiką piramidės nuolat didėjo: Džosero įpėdiniai III dinastijos laikais statė laiptuotas piramides, tačiau nepraėjus nė šimtmečiui pasirodė tikroji piramidė, o valdant Chufu (apie 2540 per.Kr.) ji tapo stulbinančių proporcijų – 146,6 m aukščio ir 5,3 ha ploto.

Piramidės – garsiausi iš visų įspūdingų senovės egiptiečių statinių. Nors VI a.po.Kr. manyta, kad tai buvo Juozapo svirnai, o vėliau radosi daugybė įvairių kitų spėlionių dėl jų paskirties, egiptologai sutaria, jog piramidės – tai kapai, nors dar ginčijasi dėl piramidės formos reikšmės. Piramidžių nedera laikyti atskirais objektais: kiekviena didesnė piramidė yra centras aptvaru apjuosto komplekso, kuriam priklauso mirusiųjų kulto šventykla ar koplyčia, dažnai su grįstkeliu ir kitais pagalbiniais statiniais. Dauguma piramidžių turėjo įėjimą šiaurės pusėje (nors ši orientacija Vidurinėje karalystėje keitėsi).

  • MS PowerPoint 351 KB
  • 2016 m.
  • 17 puslapių (1305 žodžiai)
  • Kolegija
  • Dainius
  • Egipto piramidės ir jų istorija
    10 - 1 balsai (-ų)
Egipto piramidės ir jų istorija. (2011 m. Sausio 20 d.). https://www.mokslobaze.lt/egipto-piramides-ir-ju-istorija.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 08 d. 02:00
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo