Egipto piramidės


Rasinys apie piramides. Egipto piramidės planas. Egipto piramides referatas isvados. Egipto piramidziu isplanavimas. Piramides referatas. Egipto piramides referatas. Egiptas referatas. Rasinys apie egipto piramides.

Įvadas. Nuo seniausių laikų egiptas traukė keliautojų, mokslininkų, kaimyninių tautų dėmesį. Piramidžių dydis ir didybė. Gizos piramidės. Vakariniame nilo krante. Kaip piramidės buvo pastatytos. Planas ir statybos vietos parengimas. Rūpestingai būdavo parenkama piramidei tinkama vieta. Paruošiama statybos vieta. Matininkai galėjo pradėti tiksliai planuoti. Mėginta prasmingai paaiškinti įstrižinį trijų pagrindinių gizos piramidžių išdėstymą. Akmenų skaldymas ir gabenimas. Akmens blokai. Vienas iš labiausiai ginčytinų piramidės statybos klausimų. Vidinis piramidžių išplanavimas. Cheopso piramidė. Piramidės apdaila. Išvados. Literatūra.

Labai rūpestingai būdavo parenkama piramidei tinkama vieta. Gizos plokščiakalnis galbūt parinktas todėl, kad iškilęs virš Nilo slėnio ir yra vakarų krante: vakarus ir saulėlydį egiptiečiai siejo su mirtimi. Be to, jo kalkakmenis buvo geras pamatas milžiniško svorio statiniui ir gausus statybinės medžiagos šaltinis.

Paskui buvo paruošiama statybos vieta: sužymimas planas ir išlyginama žemė. Atrodo, kad egiptiečiai vartojo paprastus įrankius, pavyzdžiui, stačiakampį gulsčiuką ir svambalą, tačiau pasiekė stebėtiną tikslumą: piramidę juosiančio grindinio lygumo paklaida tik apie 2 cm. Nors aplink piramidę žemės paviršiaus nelygumai buvo pašalinami, piramidės perimetro viduje uoliena neardyta, kad būtų tvirtas pagrindas apatinėms mūrinio eilėms.

Parengus statybos vietą, matininkai galėjo pradėti tiksliai planuoti stačiakampį piramidės pagrindą. Buvo kruopščiai nustatoma piramidės padėtis: jos šonai turėjo būti atkreipti į keturias pasaulio šalis. Pirmiausia rytinis arba vakarinis šonas buvo orientuojamas pagal Šiaurės poliaračio žvaigždes. Egiptiečiai pasiekdavo didelį tikslumą: Didžiosios piramidės šonai nuo geografinės šiaurės nukrypę vidutiniškai 3 minutes. Išlyginus vieną šoną, kiti šonai buvo geometriškai išmatuojami ir pažymimi grindinyje.

Pastaraisiai metais keletą kartų mėginta prasmingai paaiškinti įstrižinį trijų pagrindinių Gizos piramidžių išdėstymą. Tačiau labai mažai tikėtina, kad buvo bendras, pagrindinis planas. Piramidės statytos skirtingu metu, pagal atskirus projektus. Be to, piramidžių aptvarai nesujungti, kaip būtų galima tikėtis, jeigu būtų buvę svarbu laikytis bendro plano. Įstrižinis išdėstymas, matyt, yra pačios statybos padarinys. Piramidės buvo orientuotos pagal geografinę šiaurę, todėl kiekviena buvo statoma įžambiai plynaukštės krašto atžvilgiu ir atitraukiama nuo senesnio statinio, kad užimtų reikiamą padėtį plynaukštėje ir kad aiškiai matytųsi šiaurinės žvaigždės.

  • Statyba Referatas
  • Microsoft Word 1550 KB
  • 2013 m.
  • 10 puslapių (1491 žodžiai)
  • Ovidijus
  • Egipto piramidės
    10 - 2 balsai (-ų)
Egipto piramidės. (2013 m. Kovo 27 d.). https://www.mokslobaze.lt/egipto-piramides.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 19 d. 07:13
×