EGO stiprumas


Varų kontrolės ir reguliavimo funkcija. Ryšys su realybe. Palaiko ryšį su objektais. Sintezavimas ir integracija. Realybės suvokimo korekcija. Perkėlimu ir kontraperkėlimu.


1. įvertinam to žm resursus su tos disforijos šaltiniais tvarkytis, kiek jis turi to galėjimo kurti, žaisti ir tvarkytis su krizėmis. Jei turi mažai (1 stulpelis) jis nesugebės sau pasakyt- aš noriu, bet palauksiu. Jis per silpnas šitam. Todėl mes stengiamės mažinti jo išorinius sunkumus- dirglumą, pyktį, irzlumą, nesugebėjimą susišnekėt su kitais ir todėl mokom jį vengti situacijų, kuriuose kyla šiti. Mažai turi savistabos- reaguoja impulsais, o ne protu. Nesiekiam sugriaut jo gynybų, nes tai jis geriausiai moka (neigimas, projekcijos), nes jei bandysim pakeist, gali atsirast kliedesiai. Dėl to tik stengiamės jo šeima, aplininius apsaugot nuo neigiamų pasėkmų. parodom, kad jie tokių savo sąvybių negali pakelti, o ne todėl, kad jie tokie yra. Gynybų uždavinys- palengvinti jausmus, kuriuos jaučia. Turim išmokyt atskirt kur yra jo ligos simptomai ir jie jam trugdo. Galim bandyt tai daryt grįžtant į realybę, čia ir dabar. Rodom, modeliuojam kas padeda geriau tvarkytis su problemom, nes tas žmogus tikrai išmoko prastai ir per mažai (ego yra tai, ką išmoko per savo patirtį, išmoko sprendimų interpretuodamas savo vidinius jausmus ir išorinius pasisakymus, ką leidžia, ko ne...). mokom atskirt savo ligą nuo savęs paties. Jei matom perkėlimą, aiškinam, kad tai jaučiat ne man, pykstat ne ant manęs, aš stengiuosi susitarti. Turim išaiškint ką jaučia. (ką tu gali žinot, kai nebuvai bomžu, nes kažkas jam pasakė lengva tau kalbėt. Taigi turim padėt susivokt iš kur tas perkėlimas, ir kad tai jam nepadės gydyme. Ir turim stengtis, kad perkėlimas būtų ne neigiamas, o geriau teigiamas- klausytis paciento, girdėti ką jis kalba, gerbti (galbūt gyvena šūdinai, bet tai geriausia, kaip jis moka ir turim gerbt už net ir kvailas, netikslias pastangas, nes kitaip ji nemoka.) Šiti pacientai chroniškai pažeisti, silpni, silpno ego, tad turim padėt suprast, kad čia išgyvent tuos jausmus nėra prasmės, reik už durų problemas spręsti ir dabar jaučiami jausmai už durų nėra tokie svarbūs. Turim pacientui rodyt koks yra tas išorinis pasaulis, kokias pasėkmes jis sukelia kitiem, ne kokį jį mato. Turim tapt autoritetu (skaityt daug, mažai kalbėt, gerbt t.y., nedirbt su tuo ko nemėgstam). Aiškint jam apie jo sunkumus, sutrikimus, nebijot vertint jo poelgių. Neskatint prielaidų, klaust ką turi omeny visi vyrai vieno nori, nes jie neskiria realybės nuo fantazijos. Turim juos mokyt, kad jie pasiektų gerų rezultatų, ką jie turėtų daryt, bet savęs kaip dalyvaujančio asmens nestatom, o būnam autoritetai, nes atsiras perkėlimas.

  • Microsoft Word 20 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 5 puslapiai (2133 žodžiai)
  • Universitetas
  • Dovilė
  • EGO stiprumas
    10 - 3 balsai (-ų)
EGO stiprumas. (2017 m. Spalio 11 d.). https://www.mokslobaze.lt/ego-stiprumas.html Peržiūrėta 2018 m. Liepos 22 d. 00:27
×