Egzema skaidrės


Egzema. Kas yra egzema? Egzemai. Darbo tikslas Surinkti ir pateikti informaciją apie odos ligą – egzema. Tai paviršinis alerginis niežtintis odos uždegimas. Egzemai būdingas. Paveiktos odos raudonis. Egzemos rūšys. Atopinė egzema- dažniausiai serga į kitas alergijas (šienligę. Mikrobinė egzema - ją sukelia įvairūs mikrobai ir grybeliai. Ligos sukelėjai. Cheminės medžiagos, metalai, plastmasės. Simptomai. Oda paraudusi, patinusi, gali atsirasti pūslelių. Ligos gydymas. Egzemos gydymas – ilgas ir reikalaujantis atkalumo procesas. Komplikacijos. Pagrindinė egzemos komplikacijos priežastis – bakterija auksinis stafilokokas. Profilaktika. Egzema praktiškai neišgydoma ir linkusi atsinaujinti liga. Kosmetika ir egzema. Kosmetikos dažniausiai sukeliamas alergijos simptomas yra odos bėrimas – kontaktinis dermatitas. Išvados. Egzema tai paviršinis alerginis niežtintis odos uždegimas. Literatūra. J. Lelis, P. Gailevičius, S. Ragaišis, G. Balevičienė „Odos ir venerinės ligos“ 1985m.

Kas yra egzema? Egzemai būdinga. Egzemos rūšys. Ligos sukelėjai. Simptomai. Ligos gydymas. Komplikacijos. Profilaktika. Kosmetika ir egzema. Literatūra.

Tai paviršinis alerginis niežtintis odos uždegimas, atsirandantis nuo išorinių ir vidinių dirgiklių asmenims, linkusiems sirgti alerginėmis ligomis. (P.Gailevičius, D.M. Obelenienė „Odos ir venerinės ligos“ 67psl).

Egzema praktiškai neišgydoma ir linkusi atsinaujinti liga, labai svarbi tinkama odos priežiūra tiek paūmėjimo, tiek remisijos (ligos susilpnėjimo) periodu. Svarbiausia : Odą saugoti nuo perdžiuvimo ir sužeidimų; Kenksmingų medžiagų; Stengtis pasirinkti medvilninius drabužius, kad oda nebūtų dirginama; Svarbu atidžiai rinktis maistą; Vengti kontaktų su ilgaplaukiais naminiais gyvūnais; Naudoti apsisaugojimo priemones dirbant su cheminėmis medžiagomis; Vengti temperatūrinių pokyčių; Būtina sustiprinti organizmo imuninę sistemą.

  • Kosmetologija Skaidrės
  • MS PowerPoint 1028 KB
  • 2015 m.
  • 15 puslapių (646 žodžiai)
  • Živilė
  • Egzema skaidrės
    10 - 9 balsai (-ų)
Egzema skaidrės. (2015 m. Vasario 18 d.). https://www.mokslobaze.lt/egzema-skaidres.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 13:58
×