Egzistencializmas bei egzistencializmo ir Lietuvos kultūros sąveika


Įvadas. Egzistencializmo samprata ir atsiradimo priežastys. Egzistencializmas - maišto filosofija. Egzistencialistinio ir jų atstovų mąstymo bruožų bendrumas. Siorenas Kierkegoras ir jo egzistencializmas. Martino Heidegerio egzistencializmo filosofija. Žanas – Polis Sartas ir jo sielos išgyvenimai. Antano Maceinos Biografija. Kūryba. Filosofavimo Pradžia. Antano Maceinos Veikalai. Kančios Fenomenas A. Maceinos ,,Jobo Dramoje’’. Mąstymo Kilimas Iš Kančios. Klausimas Kaip Mąstymo Riba. Egzistencijos Analizė. Egzistencinė nuotaika. Žmogaus Esmės Sklaida Tikėjimo Šviesoje. Išvados. Papildoma išvadų medžiaga. Egzistencializmo kritika. Vilties kritika. Literatūra.

Ar jums yra tekę susimąstyti, kodėl mes egzistuojame? Turbūt esate apie tai galvoję, svarstę, kam iš viso mums yra duotas šis gyvenimas, kokia jo prasmė?

Šiuolaikinės civilizacijos plėtroje unikalieji žmogaus gyvenimo motyvai tolydžiai menkėja, blanksta, o žmogus sparčiai vykstančios gyvenimo urbanizacijos, naujų informacinių technologijų intensyvaus naudojimo sąlygomis banalėja, pilkėja, panašėja. Kaip žmogus, jis tampa nebereikalingas ne tik kitiems, bet ir sau. Tad kelias į išsigelbėjimą yra savęs pažinimas, mokantis atrasti tai, kas tikrai žmogiška, puoselėti tai ir saugoti nuo vis labiau pilkėjančio gyvenimo.

  • Filosofija Referatas
  • Microsoft Word 51 KB
  • 2014 m.
  • 27 puslapiai (8647 žodžiai)
  • Karolis
  • Egzistencializmas bei egzistencializmo ir Lietuvos kultūros sąveika
    10 - 3 balsai (-ų)
Egzistencializmas bei egzistencializmo ir Lietuvos kultūros sąveika. (2014 m. Gegužės 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/egzistencializmas-bei-egzistencializmo-ir-lietuvos-kulturos-saveika.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 24 d. 02:37
×