Egzistencializmas. Kokia mano gyvenimo prasmė?


Psichologijos analizė. RAŠTO DARBAS Egzistencializmas. Kokia mano gyvenimo prasmė. Įvadas Egzistencializmas – XX. filosofijos kryptis.


Egzistencializmas – XX a. filosofijos kryptis, analizavusi žmogaus egzistenciją, būties prasmę ir galimybes, siekusi paaiškinti žmogaus buvimą (egzistenciją). Egzistenciolizmu gali būti vadinamas žmogaus egzistencijos, jos prasmės ir galimybių apmąstymas. Egzistencija – tai žmogaus buvimas pasaulyje. Egzistencialistai teigia, jog žmogaus charakteris ir likimas priklauso ne nuo išorinių veiksnių (istorinių, biologinių, socialinių), o tik nuo jo paties, tad žmogus pats nusprendžia savo gyvenimą, pagal savo pareigos ir atsakomybės jausmą. Žmogaus įprastinimas pasaulyje - pagrindinė egzistenciolizmo keliama problema, o galiausiai prieinama prie to, jog gyvenimas prasmės neturi, o kaip jį gyventi, nupręsti gali tik pats.

Mano nuomone gyvenimas prasmės neturi, o tikslas savo protui ir kūnui stengtis iš gyvenimo suteikti visus gyvenimo malonumus. Dažnai savęs paklausiu kas yra gyvenimo malonumai? Gal tai karjera ir šeima, o gal lengvabūdiškas gyvenimas to malonumo daugiau suteiktų. Gyveni tik kartą, suklysi ties vienu pasirinkimu ir kelio atgal nebebus. Dažnai iš vyresnių ar šeimos narių išgirsti: "dar jaunas, daug gyvenime patirsi, daug kartų tavo požiūris keisis." Šeimose vaikam nurodinėjama kaip elgtis, kur baigus mokyklą "stoti", kuo gyvenime užsiimti (sekti tėvų pėdomis). Tačiau kiekvienas individas yra atskiras ir turi turėti pasirinkimo laisvę, niekas negali nurodinėti kaip elgtis, juolab jei ir suklystame tai būna gyvenimo pamokos.

  • Psichologija Analizės
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • Kazys
  • 5 puslapiai (958 žodžiai)
  • Psichologijos analizės
  • Microsoft Word 13 KB
  • Egzistencializmas. Kokia mano gyvenimo prasmė?
    10 - 2 balsai (-ų)
Egzistencializmas. Kokia mano gyvenimo prasmė?. (2015 m. Birželio 09 d.). http://www.mokslobaze.lt/egzistencializmas-kokia-mano-gyvenimo-prasme.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 18 d. 20:10