Egzistencializmo filosofija ir jos atspindys literatūroje


Egzistencializmo filosofija ir jos atspindys literatūroje. Egzistencializmo filosofai ir jų mąstysena. Egzistencializmo įtaka kultūrai ir literatūrai. Egzistencializmo filosofijos bruožai. kamiu ir. de saint egziuperi kūriniuose.


Darbo tikslas: apžvelgti egzistencializmo filosofiją, jai būdingus bruožus bei pasistengti aptikti šiuos bruožus literatūroje.

Žmogaus egzistencija, buvimas šiame pasaulyje yra visuomet aktualios ir kiekvienam žmogui rūpimos temos. Egzistencializmo filosofija kaip tokia atsirado XX a. trečiajame ir ketvirtajame dešimtmečiuose. Tai buvo filosofijos kryptis, kuri atsirado kaip reakcija, atsakas į apšvietimo epochos ir klasikinės vokiečių filosofijos racionalizmą. Egzistencializmas dar vadinamas egzistencine filosofija. Tai viena iš daugelio filosofinių srovių, kurios pagrinde yra žmogus.

Kaip suprasti egzistencializmo terminą? Tai žmogaus egzistencijos apibrėžimas. Pagrindinis šios filosofijos tikslas yra mėginimas paaiškinti žmogaus būvimą ir vietą šiame pasaulyje bei iškelti laisvo pasirinkimo, atsakomybės, vienišumo problemas. Todėl egzistencinę filosofiją dar galima vadinti žmogiškosios prasmės filosofija. Svarbiausia problema – žmogaus egzistencija. Ši filosofija atsisako žmogų traktuoti kaip daiktą. Žmogus tai esybė, kuri sugeba pati save kurti ir kurią sieja ryšys su kitais ir ją supančiu pasauliu. Čia iškyla ir dar viena egzistencinės filosofijos problema – žmonių tarpusavio egzistavimo problema.

Egzistencinės filosofijos pirmtaku galima vadinti danų filosofą ir teologą Siorena Kierkegoras (Søren Aabye Kierkegaard), kuris turėjo didelės įtakos tolimesniam šios filosofijos krypties vystymuisi

  • Microsoft Word 25 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 9 puslapiai (1103 žodžiai)
  • Universitetas
  • Agne
  • Egzistencializmo filosofija ir jos atspindys literatūroje
    10 - 3 balsai (-ų)
Egzistencializmo filosofija ir jos atspindys literatūroje. (2017 m. Spalio 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/egzistencializmo-filosofija-ir-jos-atspindys-literaturoje.html Peržiūrėta 2018 m. Liepos 18 d. 15:54
×