Egzistencializmo filosofijos apžvalga


Egzistencialistų keliamos problemos. Egzistencializmas referatas. Egzistencializmas. 13.egzistencialistų keliamos problemos.. Egzistencinis taškas. Zmogaus laisves problema egzistencializmo filosofijoje spargalkes. Egzistencializmo keliamos problemos ir temos. Egzistencines filosofijos keliamos problemos ir ju sprendimai referatas. Žmogaus egzistencializmo problema.

Egzistencializmo filosofijos apžvalga. Egzistencializmas - filosofijos kryptis, analizės išeities tašku laikanti žmogaus buvimą (egzistenciją) ir jo vietą bei vaidmenį pasaulyje. ” “Egzistencialistų filosofavimo išeities taškas - kraštutinis individualizmas. Teigiama, kad tikrovė yra negrįžtamai suskilusi į dvi sritis: sąmonės ir daiktų. Egzistencializmas: autentiškos ir neautentiškos egzistencijos problemos. Egzistencializmas.

Egzistencializmas - filosofijos kryptis, analizės išeities tašku laikanti žmogaus buvimą (egzistenciją) ir jo vietą bei vaidmenį pasaulyje. egzistencialistų filosofavimo išeities taškas - kraštutinis individualizmas.

Egzistencializmas - xx amžiuje atsiradusi filosofijos srovė, akcentuojanti individualumą, individo laisvę bei subjektyvumą, taip pat pasirinkimo ir atsakomybės svarbą žmogaus gyvenime. Jos pirmtakas buvo danas soren kierkegaard, o xx amžiuje egzistencializmo idėjas plėtojo vokiečiai martin heidegger bei karl jaspers ir prancūzai albert camus, jean-paul sartre ir simone de beauvoir.

Kierkegaard pirmas panaudojo egzistencinio nerimo (angst) sąvoką. Jos prasmė gali būti interpretuojama taip - gyvūnai yra supančioti savo instinktų, tačiau todėl visada pasitiki savo veiksmais, tuo tarpu žmonės turi laisvę pasirinkti savo elgesį, bet visada yra graužiami abejonės - tai ir yra taip vadinamo egzistencinio nerimo išraiška. Viena iš pagrindinių egzistencializmo idėjų - predeterminizmo paneigimas - teigia, kad žmonija neturi iš anksto nustatyto moralinio bei dvasinio pagrindo; ji pati jį sukuria. Turėdami pasirinkimo laisvę, žmonės tampa visiškai tapatūs savo veiksmams, todėl jų pagrindinis uždavinys - atrasti teisingą veiksmų pasirinkimo būdą.

Martin heidegger atskyrė buvimo ir būties sampratas. Jis kritikavo tiksliuosius mokslus, teigdamas, kad jų tariamas objektyvumas trukdo kvestionuoti daiktų paskirtį (jų funkcijos jau yra tiksliai apibrėžtos) ir skatina taikyti objektyvumą , vienareikšmiškumą visose gyvenimo srityse. Egzistencija turi būti suvokiama ne racionaliomis priemonėmis, o per egzistencinį patirtį, unikalią kiekvienam individui, be to, ji turi būti atskirta nuo to, kas įprasta ar savaime suprantama . Egzistencija - tai galimybių rinkinys, o pagrindinė galimybė žmogaus gyvenime, suteikianti visas kitas - mirties galimybė. Turėdamas griežtai apribotas erdvėlaikyje, žmogus suvokia savo, kaip atskiro elemento, buvimą jame.

Karl jaspers, kurio nuolatinį intensyvų darbingumą skatino nepagydoma liga, pagal išsilavinimą buvo psichiatras, domėjosi psichoanalize bei ją kritikavo. Būtent todėl, prieš pradėdamas filosofinį egzistencijos nagrinėjimą, jis iš pradžių domėjosi žmogaus proto teikiamų galimybių ribotumu. Anot jo, neįmanomas absoliutus objektyvus visumos pažinimas, nes mąstantysis subjektas gali suvokta visumoje viską, išskirus save patį - subjektą. Todėl ir būties problema yra neišsprendžiama.

  • Microsoft Word 14 KB
  • 2012 m.
  • 4 puslapiai (1247 žodžiai)
  • Universitetas
  • Egzistencializmo filosofijos apžvalga
    10 - 3 balsai (-ų)
Egzistencializmo filosofijos apžvalga. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/egzistencializmo-filosofijos-apzvalga.html Peržiūrėta 2021 m. Sausio 24 d. 04:34
×
38 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo