Egzistencinė filosofija projektas


Egzistencinė filosofija. A. Kamiu. gyvenimo prasmė. . Aptarti prasmę prasmybės akivaizdoje. Pristatyti A. Kamiu biografiją, kūrybos bruožus. Darbo tikslas. Egzistencializmas (iš lot.  existentia – egzistavimas, buvimas) – XX a. Kas yra egzistencija/egzistencializmas? Egzistencialistų tikslas –. Gyvenimo prasmė – vienas esminių filosofinių. A. Kamiu - prancūzų kilmės filosofas ir rašytojas. Biografija. Gyveno nuo 1913m. lapkričio 7 d.  iki 1960 m.  sausio 4 d. Gimė neturtingoje baltųjų darbininkų šeimoje Mondovio kaime. Nuo keturiolikos metų. Baigęs licėjų, įstojo į vietos universiteto istorijos-filosofijos fakultetą. Svarbią gyvenimo vietą užėmė teatras – jis buvo talentingas aktorius. 1960 m. , būdamas tik 47-erių, rašytojas staiga žuvo automobilio avarijoje. Pirmoji jo knyga. Kūryba. Kamiu gyvendamas ir rašydamas žmonijos krizės laiku (stipriausiai tą krizę lėmė karai). Kūrybos bruožai. Kamiu, kaip ir jo amžininkai egzistencialistai. Gana savitas išeities taškas Kamiu knygoje – samprotavimai apie savižudybę. Įžvelgęs žmonių santykių krizę autorius sukuria trapų ir abejingą pasaulį. A. Kamiu kūryboje žodis „Absurdas“ turi kitą prasmę. Vienintelė žmogaus priedermė – meilė – tai tuo pačiu ir vienintelė paguoda pasaulyje. Logoterapija - viena iš humanistinės psichologijos krypčių. Beprasmybėje galime atrasti save. Tikslas tvirtas vertybių supratimas. Prasmingam gyvenimui reikalingas. Prasmė negali būti. Prasmės siekimas – savo gyvenimo tikslų. Prasmės ieškojimas, jos atradimas – svarbiausia motyvacija žmogaus gyvenime. Apibendrinant galime teigti jog „Mažų“ prasmių mūsų gyvenime – begalė. Išvada.


Egzistencinė filosofija A. Kamiu. gyvenimo prasmė. Aptarti prasmę prasmybės akivaizdoje; Apibrėžti pagrindinius gyvenimo prasmės pagrindus.

Pristatyti A.Kamiu biografiją, kūrybos bruožus, ką apie beprasmybę kalbėjo Kamiu. Pristatyti kas sudaro gyvenimo prasmės pagrindus.

Aptarti kas yra egzistencializmas; Pristatyti A.Kamiu biografija; Pristatyti A.Kamiu kūrybos bruožus; Aptarti A.Kamiu filosofiją apie žmogaus prasmę; Pristatyti gyvenimo prasmę; Apibrėžti pagrindinius gyvenimo prasmės pagrindus.

A.Kamiu - prancūzų kilmės filosofas ir rašytojas, dramaturgas ir esistas, egzistencializmo atstovas, Nobelio premijos laureatas. Laikomas vienu žymiausių XX a. prancūzų rašytojų. Vienas svarbiausių moderniųjų mąstytojų.

Gyveno nuo 1913m.lapkričio 7 d. iki 1960 m. sausio 4 d. Gimė neturtingoje baltųjų darbininkų šeimoje Mondovio kaime, Alžyre (tuo metu Prancūzijos kolonijoje). 1957 m. už kūrybą gavo Nobelio premiją. .

Prasmė negali būti sukurta, duota, „pritempta“, sugalvota ar dirbtinai išrasta. Ji gali būti tik atrasta, išaiškinta, suvokta ir pajausta paties žmogaus. Prasmė yra unikali ir individuali, kaip ir pats žmogus, todėl niekas kitas (terapeutas, draugai, aplinkiniai) negali žmogui jos „išrašyti“ kaip vaisto, įdiegti, pasiūlyti ar ja pasidalinti.

  • MS PowerPoint 1110 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 24 puslapiai (1281 žodžiai)
  • Kolegija
  • Viktorija
  • Egzistencinė filosofija projektas
    10 - 1 balsai (-ų)
Egzistencinė filosofija projektas . (2018 m. Kovo 12 d.). https://www.mokslobaze.lt/egzistencine-filosofija-projektas.html Peržiūrėta 2018 m. Gruodžio 18 d. 18:01
×