Egzistencinė filosofija


Egzistencijos filosofija. Filosofijos ese. Filosofijos rašinys žmogaus egzistencija. "egzistencine filosofija". Filosofija ese. Filosofinis esė. Egzistencines filosofijos keliamos problemos ir ju sprendimai.

Egzistencinė filosofija. Egzistencinė filosofija yra teisingai suvokusi, kad žmogus aš ir pasaulis iš esmės skiriasi. Nei žmogaus ,nei jo prigimties analizė nepaaiškina žmogaus asmenybės jau vien dėl to, kad dvasinis gyvenimas nėra tvarkomas taip kaip gamta, t. Y. Sąlygojamas būtinumo žmogus turi tik įgimtą galimybė dvasiškai tobulėti, formuoti asmenybė. Bet ši galimybė yra kitokia negu pvz: gėlės galimybė išaugti ąžuolu.

Egzistencinė filosofija yra teisingai suvokusi, kad žmogus aš ir pasaulis iš esmės skiriasi. Nei žmogaus ,nei jo prigimties analizė nepaaiškina žmogaus asmenybės jau vien dėl to, kad dvasinis gyvenimas nėra tvarkomas taip kaip gamta, Gėlėje, kuri išaugs medžiu jau užkoduota ąžuolo sandara. Mes galime nurodyti, kaip jis augs, kiek gyvens. Visai kitoks yra asmens dvasinio tobulėjimo galimybės, tokia bus gimusio žmogaus dvasia, toks bus jo mąstymo turinys, kiek išsivystė jausmai, intelektas. Mokslinis numatymas yra bejėgis.

Filosofinė žmogaus analizė grindžiama tuo, kad žmogus turi protą ir . Protu daromi sprendimai negali būti vadovaujami kieno jo apmąstymų atsparos taškas – bendras visiems egzistencijos mąstytojams supratimas, kad žmogus pats sau atrodo gautas prieš valią: niekas jo ne klausė, nori jis gimti ar ne, trokšta jis šito buvimo ar ne. Ir aplinka, su kuria jis susiduria sąmone anaiptol ne draugiška žmogus nuo mažumės derinasi prie jos įgydamas savo nelaisvės erdvės supratimą, išmokdamas apsauginio elgesio suvienodėdamas su kitais. Daug kam toks gyvenimas atrodo normalus.

Gyvenimo tikslą ir jo siekimo kelius žmogus turi rijis pats savo mąstymą vadino egzistencine filosofija. Pagrindinė tezė, iš kurios kyla visas jasperso mąstymas. Pažįstame tik atskirus objektus pasaulyje, bet niekada pačią būtį, nes ji yra nebe objektas, o tai, kas gaubia visus objektus. Jam filosofija yra nebe visuotinai galiojančios pažinimo sritis, o asmeninio tikėjimo išraiška. Filosofinės tiesos tikrybė yra ne loginė, o moralinė (egzistencinė).

  • Microsoft Word 7 KB
  • 2012 m.
  • 2 puslapiai (887 žodžiai)
  • Universitetas
  • Arnas
  • Egzistencinė filosofija
    10 - 3 balsai (-ų)
Egzistencinė filosofija. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/egzistencine-filosofija.html Peržiūrėta 2021 m. Vasario 26 d. 08:28
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo