Egzistencinė ir absurdo drama


Absurdas rasinys. Absurdo literatura. Egzistencializmas rasinys. Rasinys apie absurda. Rasinys absurdo tema. Vienisumas rasinys marcinkevicius. Absurdo literatura rašinys. Žmogaus egzistencijai būdinga. Egzistencine drama. Absurdas rasinio tema.

Egzistencinė ir absurdo drama. Egzistencializmas susiformavo po II pasaulinio karo. Svarbiausia egzistencialistų mintis – paaiškinti žmogaus būvimą ir vietą pasaulyje. Egzistencialistai teigia, kad chaotiškas daiktų pasaulis yra priešingas žmogaus sąmonei. Aplinka žmogui neturi jokios prasmės.

Egzistencializmas susiformavo po ii pasaulinio karo. Aplinka žmogui neturi jokios prasmės. Individo likimas ir charakteris priklauso nuo pačio žmogaus, žmogus pats apsisprendžia ir atsako už savo poelgius, tačiau žmogus turi atskomybės ir pareigos jausmą. Žmonių santykiai yra tokie, kad juose nėra tarpusavio supratimo. Kiekvienas iš mūsų pasmerktas vienišumui, jokių moralinių vertybių nėra, žmogui negalima primesti jokių gyvenimo normų, negalima nurodinėti, kaip jam elgtis. Žymiausi egzistencialistai: sartras, kamiu, anujis, beketas.

Absurdo drama susiformavo prancūzijoje 20a. Viduryje. Jai būdinga dekoracijų nebuvimas, kaukės, choras. Dramoms imami kūriniai atitikdavo antikinius siužetus. Absurdo drama reiškia būties absurdiškumą, asmenybės vienatvę, žmonių bendravimo problemas. Dramose gausu absurdiškų situacijų, dialogai nerišlūs, veikėjų personažai prieštarauja logikai. Scenoje judesiai mechaniški, dialogai beprasmiai, į žmogų žiūrima kaip į marionetę. Būties tragizmas atsiskleidžia per komizmą.

  • Microsoft Word 3 KB
  • 2010 m.
  • 1 puslapis (235 žodžiai)
  • Mokykla
  • Aidas
  • Egzistencinė ir absurdo drama
    10 - 2 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Egzistencinė ir absurdo drama. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/egzistencine-ir-absurdo-drama.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 18 d. 14:35
Peržiūrėti darbą
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo