Egzistenciniai pasirinkimai mirties akivaizdoje


Egzistenciniai klausimai rasinys. Egzistenciniai klausimai. Zmogaus pasirinkimas mirties akivaizdoje. Egzistenciniai pasirinkimai škėmos romane. Mirties pastraipa. Stiprus zmogus mirties akivaizdoje. Kamiu svetimas ar susvetimejusioje visuomeneje zmogui dar reikia zmogaus. Zmogaus laikysena totalitarizmo akivaizdoje. Kamiu svetimas ar paprasta gyventi susvetimejusiame pasaulyje?. Rasinys apie buties klausimai.

Egzistenciniai pasirinkimai mirties akivaizdoje lietuvių rašinys.

Labai dažnai žmogui tenka priimti vienokį ar kitokį sprendimą. Daug kas priklauso nuo esamos situacijos, tačiau turbūt nėra sunkesnio atvejo už tokį, kai mirties akivaizdoje tenka priimti sudėtingą pasirinkimą. Tai nutinka tikrai ne kiekvienam asmeniui, bet tą patyręs ir išgyvenęs individas kardinaliai pasikeičia – išsivysto nauja nuomonė apie gyvenimą, aplinką, naujos vertybės. Nors ir po tokio nutikimo žmogui nebūna lengva tiek fiziškai, tiek psichologiškai, dažnai tai jį paskatina versti savo gyvenimą geresniu visomis prasmėmis.

Visų pirma, pasitaiko tokių momentų, kai žmogus tvirtai žino, kad jam nebeliko daug laiko šiame pasaulyje, tačiau jis dar vis ieško atsakymų į klausimus apie gyvenimą, nors yra ir kitas kelias. Mano nuomone, tą padaryti gali tik psichologiškai stiprus žmogus, kadangi būtų galima rasti daug pavyzdžių, kada mirties akivaizdoje individas palūžta ir pasitraukia iš gyvenimo dar anksčiau - savo noru. Labai panaši situacija aprašoma Albero Kamiu, XX amžiaus pirmosios pusės prancūzų rašytojo – egzistencialisto, romane „Svetimas“, kur vaizduojamas žmogaus būties beprasmiškumas susvetimėjusiame pasaulyje.

  • Microsoft Word 12 KB
  • 2013 m.
  • 2 puslapiai (626 žodžiai)
  • Mokykla
  • D
  • Egzistenciniai pasirinkimai mirties akivaizdoje
    10 - 1 balsai (-ų)
Egzistenciniai pasirinkimai mirties akivaizdoje. (2013 m. Vasario 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/egzistenciniai-pasirinkimai-mirties-akivaizdoje.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 20 d. 15:38
×