Egzodo poetai


Kazys bradūnas egzodo poetai interpretacija. Egzodo poetai analizė.

Egzodo poetai. Arba kaip kurti, kuomet nėra tam tinkamų sąlygų?

XX a. Lietuvoje kaip ir kituose sovietų okupuotuose kraštuose, natūrali meninių srovių raida buvo sutrikdyta, menininkų saviraiška visiškai suvaržyta. Kaip išsaugoti tautą, jos kultūrą, gimtąją žemę, tradicijas, vertybes bei kokia yra žmogaus egzistencinė prasmė XX a. Lietuvos rašytojams buvo pagrindiniai klausimai. Nusprendę, kad vienintelė išeitis išsaugoti tautos gyvavimą, rašytojai pasiryžo išvykti gyventi svetur, nors žinojo, kad išeivių duona yra karti. Tokiu būdu pradėjo kurtis egzodo literatūra, literatūra - susikūrusi išeivijoje.

Egzodas – masinis pasitraukimas iš gimtojo krašto. Pirmieji šios literatūros atstovai buvo žemininkai, susiformavę kaip kūrėjai jau Lietuvoje ir debiutavę išeivijoje. Jų gretas sudarė : Juozas Kėkštas, Kazys Bradūnas, Alfonsas Nyka-Niliūnas, Henrikas Nagys ir Vytautas Mačernis, nors pastarasis taip ir neišvyko į užsienį. Egzodas žemininkams – ne vien tiesiog namų, gimtojo krašto netekimas, bet egzistencinis išbandymas. Jis ryškiau nei kas kitas atskleidžia žmogaus situaciją, žmogaus likimą pasaulyje.

  • Lietuvių kalba Referatas
  • Microsoft Word 12 KB
  • 2014 m.
  • 2 puslapiai (543 žodžiai)
  • Egzodo poetai
    10 - 1 balsai (-ų)
Egzodo poetai. (2014 m. Birželio 28 d.). https://www.mokslobaze.lt/egzodo-poetai.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 23 d. 01:48
×