Eilėraščio analizė Maironis „Duetas“


Maironis duetas analize. Duetas maironis. Maironis duetas aprašymas.

Lietuvių skaidrės. Maironis „Duetas“. Jis Nesek sau rožės prie kasų Ji širdį jauną pavilios. Jis Svajonių mano ir kančios Tu nesuprasi niekados. Pavadinimo reikšmė Duetas. Tiesioginė Muzikinis kūrinys arba jo dalis dviem atlikėjams. Eilėraščio tema. Eilėraščio pagrindinė tema yra meilės svaigulys. Dvasinė erdvė. Ji Duok ranką man, jei tau sunku Aš vesiu ją žvaigždžių keliais. Abudu Naktis graži. Kvapai žiedų Svaigina alpstančius jausmus. Ji Ant tavo vyriško peties Duok pasiguost žmonių varguos. Laikas. Posmo laikas. Eilėraščio žmogus. Eilėraščio žmonės yra du mergina ir vaikinas. Romantizmo bruožai. Aukštinamas žmogaus pilnatvės siekimas. Dėl ko skauda širdį eilėraščio žmonėms? Eilėraščio žmogui (berneliui) skauda širdį todėl. Raiškos priemonės ir citatos. Metafora „Ji širdį jauną pavilios“.


Eilėraščio žmonės yra du: mergina ir vaikinas. Abu jie kalba pirmuoju asmeniu. Mergelė jaučiasi su berneliu saugi, bet tuo pačiu jos nuotaika yra nerimastinga dėl vargų, kilusių jos krašto žmonėms. Bernelio nuotaika yra ilgesinga, jis yra apsvaigęs nuo meilės, jos ilgisi. Jam rūpi žmonių patirti vargai, tačiau pats jų kaip ir nemato, nes didžiausias jo vargas yra mergelės meilės ilgesys.

Eilėraščio žmogui (berneliui) skauda širdį todėl, kad meilė tai jėga, kuri sujungia žmogų ir pasaulį, be meilės jis jaučiasi vienišas. Eilėraščio žmogaus širdies tuštuma įrodo, kad meilė yra dvasinės vertės paliudijimas ir patikrinimas. Mergelei skauda širdį dėl žmonių kurie patyrė didelius vargus, taip pat jai gaila bernelio, kuris kenčia dėl begalinės meilės jai.

  • Lietuvių kalba Skaidrės
  • 2015 m.
  • Stuxnet
  • 15 puslapių (589 žodžiai)
  • Lietuvių skaidrės
  • MS PowerPoint 3704 KB
  • Eilėraščio analizė Maironis „Duetas“
    10 - 8 balsai (-ų)
Eilėraščio analizė Maironis „Duetas“. (2015 m. Vasario 09 d.). http://www.mokslobaze.lt/eilerascio-analize-maironis-duetas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 17 d. 21:59