Eilėraščio analizė Maironis Spjauki drauguži į viską


Spjauki drauguži į viską analize. Maironis spjauki drauguzi i viska analize. Eilerascio spjauki drauguzi i viska analize. Maironis spjauki analize. Spjauki drauguži į viską eilerascio analize. Spjauki drauguzi i viska rasinys. Spjauki, drauguzi, i viska interpretacija.

Maironis ,,Spjauki, drauguži į viską!”. Tema. Pagrindinė mintis. Laikas ir erdvė. Lyrinis „aš“. Meninės priemonės.

Kūrinys „Spjauki, drauguži, į viską!“ yra satyra iš Maironio individualiosios poezijos. Aukštinama praeitis, ji idealizuojama.

Pagrindinė mintis: Šia satyra Maironis pašiepia turtinguosius ir jų menkumą, aukština anksčiau puoselėtas vertybes ir idėjas.

Iš pradžių laikas – esamasis, lyrinis „aš“ kreipiasi į savo bendraamžį. Nuo trečiojo sakinio: „Plunksnos užaugs, gal padaigos jau kyba:/ Būsi kaip mulkiai visi.“ Esamasis laikas pasikeičia į būsimąjį. Eilėraščio erdvė kintanti. Iš pradžių ji plati (,,Plėšti dirvonus plačius’’), po to siaurėja (pastogė, lizdas), kol galiausiai apsistojama ties namais (,, kilimais sau butą išklojęs’’).

Lyrinis subjektas romantikas, idealistas, vertinantis laisvę, dvasinę nepriklausomybę, maksimalistas.

  • MS PowerPoint 2337 KB
  • 2016 m.
  • 7 puslapiai (306 žodžiai)
  • Mokykla
  • Evelina
  • Eilėraščio analizė Maironis Spjauki drauguži į viską
    10 - 4 balsai (-ų)
Eilėraščio analizė Maironis Spjauki drauguži į viską. (2014 m. Kovo 23 d.). https://www.mokslobaze.lt/eilerascio-analize-maironis-spjauki-drauguzi-i-viska.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 26 d. 05:02
×